Práca

Chcete sa stať súčasťou perspektívneho sveta IT? Úspešná firma vás zdarma vyškolí

IT Asociácia Slovenska predpokladá, že v našej krajine bude v horizonte 3 rokov chýbať až 10 000 IT špecialistov.

Ilustračný obrázok k článku Chcete sa stať súčasťou perspektívneho sveta IT? Úspešná firma vás zdarma vyškolí
Zdroj: Softec

Slovenský IT sektor zápasí s nedostatkom kvalifikovanej odbornej pracovnej sily. Odborné školy a univerzity nedokážu pokryť rastúci dopyt IT sektora, a to bez náznakov zlepšenia v dohľadnej budúcnosti. IT Asociácia Slovenska predpokladá, že na Slovensku bude v horizonte 3 rokov chýbať až 10 tisíc IT špecialistov.

Softec sa rozhodol pripojiť k iniciatíve neziskovej organizácie Brainbasket Foundation s názvom “Technology Nation Slovakia”. Cieľom iniciatívy je osloviť záujemcov, ktorí nemajú žiadne formálne IT vzdelanie a dať im možnosť osvojiť si základné IT zručnosti, predovšetkým v oblasti programovania a tým pre tých, ktorí sa v tejto oblasti nájdu, vytvoriť priestor zamestnať sa v sektore IT.

“Softec dlhodobo podporuje slovenské školstvo a vzdelávanie v oblasti IT. Pre podporu iniciatívy “Technology Nation Slovakia” sme v Softecu našli aj ochotnú dobrovoľnícku podporu zamestnancov, ktorí sú ochotní spraviť niečo pre rozšírenie slovenskej IT komunity. Sme radi, že takto môžeme podporiť projekt, ktorý prispieva k rozvoju slovenského pracovného trhu,” hovorí Daniel Scheber zo spoločnosti Softec.

Od záujemcov o kurz IT zručností sa očakáva predovšetkým samotná motivácia, chuť na sebe počas 4 mesiacov pracovať a naučiť sa nové veci. “Samotná účasť na kurze, výpočtová technika, študijný materiál, výpomoc zo strany mentorov zo spoločnosti Softec ako aj záverečný certifikát Harvardskej univerzity sú pre účastníkov bezplatné. S absolvovaním kurzu nie sú spojené žiadne záväzky do budúcna, ako napríklad zamestnať sa u konkrétneho zamestnávateľa,” dodáva Daniel Scheber.

Prvý z kurzov Softecu začína 26.9.2017 v Bra­tislave, zúčastní sa ho 15 účastníkov. Kurzy budú dvakrát týždenne vo večerných hodinách v priestoroch spoločnosti Softec.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie