Ľubomír Hudačko Správy

Byrokracia v Bratislave aspoň trochu ubudne: Na vybraných pobočkách pošty už vybavíte aj výpis z Registra trestov

Na pošte vybavíte ďalšie spisy a dokumenty, ktoré by ste inak museli zháňať krížom-krážom v meste. Po výpise z Listu vlastníctva si totiž občania oddnes vybavia na vybraných pobočkách aj výpis z Registra trestov a odpis Registra trestov.

Ilustračný obrázok k článku Byrokracia v Bratislave aspoň trochu ubudne: Na vybraných pobočkách pošty už vybavíte aj výpis z Registra trestov
Zdroj: Webnoviny.sk

Slovenská pošta opäť rozširuje portfólio svojich služieb. Pošta dnes v pilotnej prevádzke spustila nové elektronické služby „výpis z Registra trestov a odpis Registra trestov“.

Služba funguje okrem Bratislavy aj inde

Zaviedla ich na vybraných dvanásť pracoviskách geograficky rovnomerne rozmiestnených po celom Slovensku v spolupráci s Registrom trestov Generálnej prokuratúry SR. Služby bude poskytovať za poplatok 6 eur, pričom každé ďalšie vyhotovenie výpisu alebo odpisu na základe jednej žiadosti bude spoplatnené dvomi eurami. Informovala o tom hovorkyňa pošty Stanislava Pondelová.

„Do konca roka by sme tieto nové služby chceli občanom sprístupniť až na 300 poštách,“ avizoval generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker. Služba zatiaľ funguje na dvoch pobočkách v Bratislave a na ďalších pobočkách v Banskej Bystrici, Komárne, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Lučenci, Nitre, Poprade, Prešove, Trenčíne a Žiline.

Lístky zakúpime tiež

Slovenská pošta ako prvá na Slovensku otvorila v roku 2012 dvanásť pilotných pracovísk – takzvaných Integrovaných obslužných miest, prostredníctvom ktorých prevádzkuje vybrané služby štátnej správy. Vďaka záujmu občanov o poskytovanie týchto služieb od júla 2013 rozšírila ich počet o ďalších 201 pracovísk vo viac ako 100 mestách. „Chceme vytvoriť univerzálnu pobočkovú infraštruktúru, ktorá dokáže obsiahnuť viacero služieb, aby si ľudia pod jednou strechou mohli vybaviť jednoduché služby z rôznych oblastí,“ doplnil Drucker.

V súčasnosti si zákazníci môžu na vybraných poštách vybaviť napríklad výpis z Obchodného registra a výpis z Listu vlastníctva na právne účely, overenie originality elektronického čipu osvedčenia o evidencii vozidla. Zakúpiť môžemeAj lístky na športové a kultúrne podujatia v spolupráci s Ticketportalom.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM