Rôzne

Dunajom tečie ropné znečistenie. Studne na Sihoti odstavili

Bratislavská vodárenská spoločnosť dočasne odstavila studne na ostrove Sihoť.

Ilustračný obrázok k článku Dunajom tečie ropné znečistenie. Studne na Sihoti odstavili
Zdroj: TASR

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) odstavením studní preventívne zareagovala na povrchové znečistenie Dunaja ropnými látkami v okolí rakúskej Viedne. Vodárne deklarujú, že zásobovanie hlavného mesta vodou nie je žiadnym spôsobom ohrozené a aktuálne sa využívajú iné vodárenské zdroje, ktoré má BVS k dispozícií v dostatočnej kapacite.

Preventívny krok

„Odstavenie studní v tesnej blízkosti Dunaja je čisto preventívne opatrenie, ktoré má zabezpečiť, aby sa nečistoty z Dunaja počas používania studní nenasali do podložia, čo by mohlo neskôr ohroziť kvalitu vody,“ povedal generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Vo štvrtok (16. 1.) podľa BVS pre olejovú škvrnu na Dunaji prerušili lodnú prepravu medzi Greifensteinom a elektrárňou Freudenau v Rakúsku, čo je úsek dlhý približne 30 kilometrov.

„Rovnako boli preventívne odstavené aj studne v okolí Viedne. Situáciu budú odborníci z BVS aj naďalej monitorovať,“ deklaruje vodárenská spoločnosť.

Opätovné otvorenie všetkých vodárenských zdrojov predpokladá v krátkom časovom horizonte niekoľkých hodín, maximálne dní.

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie