Ľubomír Hudačko Správy

Budú si vodiči hladinu alkoholu testovať sami? Policajnému prezidentovi sa nápad pozdáva!

Policajný prezident Tibor Gašpar sa pohráva so zaujímavou myšlienkou. Zaviedol by alkotestery do povinnej výbavy áut. Budú si tak vodiči, pre ktorých by to znamenalo náklady, kontrolovať hladinu alkoholu sami?

Ilustračný obrázok k článku Budú si vodiči hladinu alkoholu testovať sami? Policajnému prezidentovi sa nápad pozdáva!
Zdroj: Webnoviny.sk

Podľa jeho slov sa za približne dvadsať eur sa dajú kúpiť takéto prístroje, aj keď nemajú kvalitu tých policajných.

Policajný šéf zároveň priznal, že zaviesť takúto výbavu ako povinnosť by znamenalo náklady pre vodičov. „Bude to na diskusiu. Je to ale celkom dobrá myšlienka. Asi by sme mali uvažovať aj o takomto modeli, že by mal mať každý vodič u seba zariadenie alebo prístroj pre orientačnú dychovú skúšku,“ povedal Gašpar.

Alkohol asistoval od začiatku tohto roka pri 887 nehodách. Celkovo sa ich na slovenských cestách stalo od 1. januára 7492, takže alkohol zistili u vodičov asi v jedenástich percentách týchto prípadov. Len v júli pri kontrolách zistili, že 853 vodičov bolo pod vplyvom alkoholu, nad jedno promile malo v krvi 465 z nich.

Najčastejšie pristihli za volantom vodičov pod vplyvom alkoholu v Bratislavskom (136) a Prešovskom kraji (125). Najmenej takých prípadov bolo zistených v Trnavskom kraji. Šoférovanie pod vplyvom alkoholu s úrovňou nad jedno promile je trestným činom. V tomto ukazovateli bol za uplynulý mesiac najhorší Žilinský kraj, kde zistili 77 takých prípadov.

foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM