Bratislavský útulok Sloboda zvierat prijal cez sviatky od darcov 1,5 tony krmiva

Psíci si na Štedrý deň pochutnali na varenom kurati s ryžou, mačky zase na kvalitnejšom mokrom krmive.

Bratislavčania boli tohtoročné Vianoce štedrí k opusteným psom a mačkám, informuje občianske združenie Sloboda zvierat (SZ). Do útulku v hlavnom meste doniesli asi 1,5 tony krmiva. Nezabudli ani na hračky, podstielky, šampóny, rôzne maškrty či veterinárne lieky.

Vianoce v útulku

„Dokonca doniesli napečené aj našim zamestnancom, čo bolo veľmi milé,“ povedala predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová. S vianočnou nádielkou sa bratislavský útulok podelí aj s útulkami v regiónoch. Ľudia sú podľa Dugovičovej počas Vianoc empatickejší, mnohí však pomáhajú celoročne.

Počas tohtoročných sviatkov pribudlo v útulku desať psov. Dugovičová zatiaľ nevie povedať, či ide o „neželaný darček“. „Uvidíme, či si po nich do konca týždňa niekto príde, je dosť možné, že zvieratá sa len zatúlali z dvorov, mnohí majitelia sú teraz na dovolenkách,“ vysvetlila.

Nový domov si počas Vianoc našli v Bratislave štyria „útulkáči“. „Veríme, že sa im so zvieratkami bude dobre spolunažívať,“ uviedla predsedníčka SZ. V bratislavskom útulku Slobody zvierat je teraz vyše 230 zvierat. Podľa predsedníčky SZ to nie je „ani veľa, ani málo, ale taký celoročný priemer“.

Psíci si na Štedrý deň pochutnali na varenom kurati s ryžou, mačky zase na kvalitnejšom mokrom krmive.

Zdroj: TASR