han Futbal Šport

Bratislavský Slovan si urobil HANBU! Z Európskej ligy ich vykopli Fíni

Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do 3. predkola Európskej ligy. Vo štvrtkovom zápase 2. predkola prehrali vo Fínsku s tímom Kups Kuopio.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavský Slovan si urobil HANBU! Z Európskej ligy ich vykopli Fíni
Zdroj: Facebook.com/ŠK Slovan Bratislava

Domáci rozhodli o postupe v 11 m rozstrele, v ktorom triumfovali 4:3.

Mali ich na lopate…

V zápase po 90 minútach gól nepadol, Slovan mal blízko k triumfu, keď sa v 111. minúte predĺženia útočník Žan Medved presadil po zakončení hlavou. V 120. minúte však vyrovnal Udoh. V rozstrele najskôr zlyhal domáci Ilmari Niskanen, vzápätí však nepremenili svoje pokusy Rafael Ratao a Nono.

Slová trénera

„Sme veľmi sklamaní. Je frustrujúce, keď sme ešte dve minúty pred koncom držali priaznivý výsledok, no nakoniec sme nepostúpili ďalej. Očakávali sme takto náročný zápas. Mali sme šance, no vo finálnej fáze nám často chýbal pokoj, tá posledná prihrávka či dotyk, prípadne lepšie riešenie. Sezóna sa nekončí a stále máme pred sebou cieľ v podobe obhajoby titulu. Jediné, čo nám teraz zostáva, je ďalej tvrdo trénovať a zlepšovať sa,“ povedal slovinský kouč Slovana po zápase, čo priniesla stránka belasých www.skslovan.sk.

KuPS Kuopio – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0) po predĺžení, 4:3 po 11 m rozstrele

Góly: 120. Udoh – 111. Medved, 11 m rozstrel: Pennanen 1:0, De Marco 1:1, Udoh 2:1, Ožbolt 2:2, Niskanen nedal, de Kamps 2:3, Tomás 3:3, Ratao nedal, Boateng 4:3, Nono nedal. Rozhodovali: Činkov – Džuganski, Rusev (všetci Bul.), ŽK: Tomás, Nissilä, Niskanen, Pennanen – Medved, Bajrič.

Kuopio: Virtanen – Savolainen (115. Sale), Pirttijoki (87. Manga), Tomás, Pikk – Saxman (115. Tarasovs), Boateng, Nissilä – Niskanen, Rangel (87. Udoh), Pennanen

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco – Rabiu (69. Rabiu), de Kamps – Holman (103. Dražič) – Daniel (69. Čavrič), Ratao, Medved (114. Ožbolt)

ŠK Slovan Bratislava prehral v Kuopiu po penaltovom rozstrele.