Krimi

Bratislavskí policajti vyšetrujú okolnosti včerajšej streľby na Znievskej v Petržalke

V Petržalke sa vo štvrtok večer strieľalo. Išlo o výstrely, ktoré mali zadržať agresívneho zlodeja. Ten po útoku na policajtov skončil v nemocnici.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavskí policajti vyšetrujú okolnosti včerajšej streľby na Znievskej v Petržalke
Zdroj: TASR

Policajti piateho bratislavského okresu vyšetrujú okolnosti včerajšej streľby, ku ktorej došlo na Znievskej ulici v Petržalke.

Krádež motocykla

„Včera (04. 07. 2019) v čase okolo 20:00 hod. vykonávali pracovníci odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III služobnú činnosť na Znievskej ulici. Na uvedenom mieste sa mal podľa zistených informácií nachádzať motocykel odcudzený dňa 02. 07. 2019 na Klatovskej ulici a takisto muž, podozrivý z jeho krádeže, na ktorého bol prokurátorom udelený súhlas na zadržanie. Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenej adrese za obytným domom sa skutočne nachádza odcudzený motocykel,“ Bratislava24.sk informovala Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Počas zaisťovania motocykla si policajti všimli ako po parkovisku prichádza motorové vozidlo zn. Dacia s označením taxi služby. Jeden z policajtov na základe osobnej a miestnej znalosti spozoroval na mieste spolujazdca muža, podozrivého z krádeže motocykla.

Pokus o útek

Policajti dobehli k otáčajúcemu sa vozidlu a po preukázaní príslušnosti k PZ vyzvali vodiča na zastavenie. V tom momente vodič taxi služby vybehol z vozidla. Podozrivý muž si presadol z miesta spolujazdca na miesto vodiča a s vozidlom sa pohol vpred, pričom narazil do jedného z policajtov, ktorý stál pred ním.

„Preto boli voči nemu v zmysle zákona o Policajnom zbore použité donucovacie prostriedky, a to hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany za účelom jeho vytiahnutia z vozidla, pričom muž kládol aktívny odpor a vozidlo sa stále pohybovalo smerom vpred. Z uvedeného dôvodu jeden zo zasahujúcich policajtov v súlade s ustanoveniami zákona o Policajnom zbore použil služobnú zbraň a trikrát vystrelil do oblasti pravej prednej pneumatiky, na čo vozidlo zastalo,“ informuje Slamková s tým, že pri použití služobnej zbrane upustil od výzvy a varovného výstrelu, nakoľko vec nezniesla odklad a bol ohrozený život a zdravie zakročujúcich policajtov.

Muž skončil v nemocnici

„Následne bol muž za použitia donucovacích prostriedkov v zmysle zákona o Policajnom zbore, a to hmatov, chvatov, úderov a kopov sebaobrany zadržaný. Muž aj počas úkonu zadržania kládol aktívny odpor, pričom policajtov ohrozoval nožom. Po odzbrojení a spacifikovaní bol muž obmedzený na osobnej slobode a boli mu nasadené putá,“ dodala Slamková.

V súvislosti s použitím donucovacích prostriedkov boli mužovi spôsobené poranenia, ktoré si vyžiadali jeho ošetrenie v nemocnici. K zraneniu iných osôb nedošlo.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa. Podozrivý 29-ročný Bratislavčan bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti aj naďalej predmetom vyšetrovania policajtov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie