ESL Rôzne Správy

Bratislavskí epidemiológovia si zaslúžia pochvalu. Tvrdí analytik na základe čísiel

Hlavné mesto nemusí mať také tvrdé opatrenia, aké nastavil Ústredný krízový štáb. Vraví analytik, ktorý svoje tvrdenie podložil jasnými dátami.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavskí epidemiológovia si zaslúžia pochvalu. Tvrdí analytik na základe čísiel
3
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Epidemiologická situácia na Slovensku je vážna a k dobrej nálade nepridávajú ani hádky medzi politikmi. Toto tvrdenie sa stále častejšie objavuje na sociálnych sieťach. Ukazuje sa, že mnohí ľudia sú už unavení a boja sa ďalšieho vývoja situácie.

Grafy

V Bratislavskom kraji sme síce od začiatku pandémie zaznamenali najviac pozitívne testovaných ľudí, no pohľad na grafy ukazuje, že v našom meste sa nemusíme až tak veľmi obávať. Čísla dal dokopy Jakub Tillinger, ktorého status zdieľajú na sociálnych sieťach mnohí ľudia, vrátane politikov.

„Prichystal som tabuľku a grafy s incidenciou na 100-tisíc obyvateľov v okresoch krajských miest a zároveň aj v ďalších, ktoré sú veľmi problematické. Najhoršia situácia za posledný týždeň je v okresoch Tvrdošín (626 zo 100-tisíc), Námestovo (571 zo 100-tisíc), Dolný Kubín (466 zo 100-tisíc),“ píše Jakub Tillinger.

Kvalitná práca

Grafy ukazujú, že naopak v Bratislave nie je situácie až taká zlá, ako by sa mohlo zdať. Podľa analytika sme dokonca v pohode.

„Je to vďaka skvelej práci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava, ľuďom okolo Alexandry Bražinovej a spolupráci obyvateľstva! Evidentne v hlavnom meste niečo robia lepšie aj hygienici a epidemiológovia. Lepšie lokalizujú, lepšie trasujú, ľudia sa skôr izolujú a sme disciplinovanejší. Preto si napríklad Bratislava alebo Banská Bystrica nezaslúži také tvrdé a plošné opatrenia, ako napríklad Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín či Bardejov,“ tvrdí Jakub Tillinger.

Grafy, ktoré majú jeho slová potvrdzovať, nájdete v galérii.

Plošné opatrenia

Včera (11.10.) po rokovaní Ústredného krízového štábu premiér Igor Matovič spolu s ministrami a hlavným hygienikom Jánom Mikasom oznámili plošné sprísnenie protiepidemio­logických opatrení. Väčšina z nich vstúpi do platnosti vo štvrtok 15. októbra. Zakazujú sa všetky hromadné podujatia, v reštauráciách a kaviarňach sa nesmie konzumovať, zatvárajú sa fitnesscentrá, plavárne a iné športoviská, rúško je povinné aj v exteriéri, pokiaľ máme na dosah 5 metrov nejakú osobu a opäť sa zavádzajú vyhradené hodiny v obchodoch pre seniorov. Podrobnosti o opatreniach nájdete v tomto článku.

18 rokov pracujem v komerčnej oblasti, celý čas v nadnárodných firmách, posledných 15 rokov v rôznych manažérskych...

Posted by Jakub Tillinger on Sunday, October 11, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie