Jakub Forgács Správy

Bratislavské námestie zavonia špecialitami: Pripravia ich kuchárski majstri z celého Slovenska

Mäsové či rybacie špeciality, grilovaná zelenina, ale aj zákusky a čokoláda... Na bratislavskom námestí predvedú svoje kuchárske a cukrárske umenie tí najlepší z najlepších.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské námestie zavonia špecialitami: Pripravia ich kuchárski majstri z celého Slovenska
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Bratislavským Hlavným námestím sa bude niesť v sobotu vôňa mäsových či rybacích špecialít, grilovanej zeleniny, ale aj múčnikov, zákuskov a čokolády. Pripravia ich kuchárski a cukrárski majstri z celého Slovenska na už 7. ročníku Osláv sv. Vavrinca, patróna kuchárov a cukrárov.

„Podujatie sa začne o 11:00 tradičným slávnostným pochodom kuchárov a cukrárov centrom Bratislavy,“ informovala Martina Halušková z bratislavského magistrátu. Súčasťou podujatia budú okrem prípravy gastronomických špecialít aj ukážky dekorovania a prestierania, takisto prezentácia špeciálneho cesnaku bez typického zápachu či ovocných džúsov s dužinou.

Oslavy sv. Vavrinca organizuje Slovenský zväz kuchárov a cukrárov ako člen Svetovej organizácie kuchárov a cukrárov – WACS. K partnerským kuchárskym a cukrárskym zväzom po celom svete, ktoré už desaťročia oslavujú sviatok svojho patróna sv. Vavrinca, sa pridal v roku 2007.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM