Alexandra Húsková Rôzne

Bratislavské kúpaliská dosiahli v tejto sezóne rekordnú návštevnosť

Tohtoročné leto nám doprialo skutočne mimoriadne teplé počasie. Návštevnosť kúpalísk vysoko predbehla očakávania, aj preto sa mesto rozhodlo návštevníkom poďakovať a pri tejto príležitosti bude 1. septembra každé mestské kúpalisko so vstupom len za 1 euro.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské kúpaliská dosiahli v tejto sezóne rekordnú návštevnosť
Zdroj: TASR

Bratislavské mestské kúpaliská dosiahli rekordné návštevnosti. Počas leta využilo možnosť osviežiť sa a užiť si letné počasie viac než 280-tisíc návštevníkov, čo je viac ako polovica obyvateľov Bratislavy.

„Som rád, že Bratislavčania využili možnosť ochladiť sa v našich mestských kúpaliskách v takom veľkom počte. Všetkých samozrejme pozývam, aby využili deň pracovného pokoja a 1. septembra sa prišli okúpať len za 1 euro, pričom toto symbolické vstupné bude platiť na každom našom mestskom kúpalisku,“ uvádza primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Leto bolo horúce a mestské kúpaliská lámali rekordy. Už začiatkom augusta bola dvojnásobne vyššia návštevnosť ako minulý rok.

Medzi najnavštevovanejšie patrí kúpalisko Rosnička, ktoré doteraz navštívilo viac ako 81-tisíc návštevníkov. Za ním nasleduje areál Zdravia na Zlatých pieskoch, s návštevnosťou takmer 57-tisíc ľudí.

Obľúbené sú aj Tehelné pole a kúpalisko Delfín, pričom obe dosiahli návštevnosť približne 44-tisíc.

V neposlednom rade majú vyššiu návštevnosť aj kúpaliská Lamač, Krasňany a Rača, ktoré spolu dosiahli takmer 55-tisícovú návštevnosť. Uvedené čísla s blížiacim sa horúcim počasím ešte porastú, nakoľko Bratislavu opäť čakajú horúce letné dni.

Pri príležitosti ukončenia letných prázdnin a zároveň ako poďakovanie za takú vysokú návštevnosť bude 1. septembra každé mestské kúpalisko so vstupným len za 1 euro na osobu, informovala Katarína Kohútiková, z Magistrátu Hlavného mesta Bratislavy.

Zľavnené vstupné platí len na mestské kúpaliská – kúpalisko Rosnička, areál Zdravia na Zlatých pieskoch, Tehelné pole, Delfín, Lamač, Rača a kúpalisko Krasňany.

Pozrite si aj:

OBRAZOM: Bratislavské kúpaliská voľakedy praskali vo švíkoch

Počuli ste už o bio bazéne? Máme taký aj na Slovensku – Bio bazén Borovica

Obľúbené kúpaliská Bratislavčanov? Bergbad Hainburg a Parkbad Bruck

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM