Kultúra

Bratislavské jazzové dni ponúknu 24 koncertov. Medzi nimi bude aj kvalitný slovenský jazz

Už v piatok 23. októbra sa začína jesenný hudobný sviatok. Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa privítajú exkluzívnych hudobníkov. Na pódiu sa predstavia aj slovenskí mladí hudobníci a skúsení muzikanti v medzinárodných projektoch.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské jazzové dni ponúknu 24 koncertov. Medzi nimi bude aj kvalitný slovenský jazz
Zdroj: TASR

Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa privítajú exkluzívnych hudobníkov ako – brooklynskú fusion kapelu Snarky Puppy, jedinečného speváka Gregoryho Portera a špičkových hudobníkov kapely Fourplay – Nathana Easta, Chucka Loeba, Boba Jamesa a Harveyho Masona a niekoľkonásobnú držiteľku Grammy Esperanzu Spalding.

Talentovaný trubkár Lukáš Oravec, spolu s bubeníkom Mariánom Ševčíkom odohrajú koncert s popredným americkým saxofonistom, členom Yellow Jacket Bobom Mintzerom. Quartet sa predstaví nielen v Bratislave, ale aj v Žiline.

Popredný saxofonista Radovan Tariška bude súčasťou programu Andreasa Varadyho, ktorého označil Quincy Jones za jedného z najtalentova­nejších hudobníkov našej planéty.

Svoju hudobnú novinku predstaví Juraj Griglák. Tento fenomenálny slovenský basgitarista vydal tento rok album Time to Fly, na ktorom účinkujú tiež známi americkí hudobníci Poogie Bell a Chris Hemingway, ktorí sa s ním predstavia aj na koncerte v Bratislave.

Pripravených je 24 koncertov

Celkovo pripravili organizátori pre návštevníkov 24 koncertov počas štyroch dní. Festival sa začne v piatok 23. októbra v bratislavskej Inchebe, hale B kam sa festival po ročnej prestávke vracia.

Tu počas troch dní vystúpia hviezdy ako bubeník Jeff Ballard, basgitarista Alain Caron a americká diva Marla Glen a Snarky Puppy, Gregory Porter, Fourplay.

Festival bude pokračovať v utorok 27. októbra v Starej tržnici koncertom Esperanzy Spalding a jej projektu Emily's D+Evo­lution, ktorú podporí aj talentovaná Slovenka Sisa Fehérová a poľská formácia Grzegorz Karnas Quartet.

Podrobnejšie údaje o festivale a programe sú k dispozícii na webovej stránke bjd.sk.

Foto:Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM