Tomáš Stupavský Krimi

Bratislavská polícia hľadá mafiánskeho bossa. Ten môže vystupovať pod falošnou identitou

Boss bratislavskej skupiny sýkorovcov Róbert L., alias Kýbel, obvinený z viacerých vrážd, je stále na úteku a vo vrecku môže mať falošný občiansky preukaz, alebo aj sfalšovaný preukaz Slovenskej informačnej služby.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavská polícia hľadá mafiánskeho bossa. Ten môže vystupovať pod falošnou identitou
Zdroj: TASR

Falošnými dokladmi sa podľa informácií Aktuálne.sk zaoberá Národná kriminálna agentúra. Muži z gangu „sýkoriek“ sú obžalovaní z vrážd spáchaných v 90. rokoch minulého storočia. Na hlavnom pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici vyplávali na povrch informácie, že šéf partie má falošné doklady – občianske preukazy aj preukazy Slovenskej informačnej služby (SIS).

„V súčasnosti je možné potvrdiť, že sa Národná kriminálna agentúra vecou zaoberá, no bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ uviedla pre Aktuálne.sk hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. SIS sa k téme nechce vyjadriť. „Vzhľadom na to, že v predmetnej veci prebieha súdne konanie, aby sme predišli ovplyvňovaniu, prípadne mareniu tohto konania,“ odôvodnil hovorca Branislav Zvara.

Podľa prokurátora Kýbel založil zločineckú skupinu a zorganizoval šesť vrážd. Obvinený je aj v ďalších prípadoch vrážd, tie ešte vyšetruje polícia.

Ilustračné foto.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM