Bratislavská oslava Dňa otcov

Komunikačno-zážitková kampaň SLOVENSKO POTREBUJE DOBRÝCH OTCOV vstúpila do tretieho ročníka. Jej hlavným cieľom je spopularizovať oslavy Svetového dňa otcov na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavská oslava Dňa otcov
Foto: Rastislav Búgel

Výťažok celoslovenského projektu podporí Detskú linku záchrany 0800 12 12 12, ktorá ročne pomôže až 5000 deťom do 18 rokov.

„Keďže už pilotný ročník kampane 2013 bol dôvodom na prestížne spoločenské ocenenie KRIŠTÁĽOVÉ KRÍDLO v sekcii filantropia, považujeme za prejav našej spoločenskej zodpovednosti v nej pokračovať a rozširovať ju,“ povedala autorka projektu Silvia Struhárová, predsedníčka Zážitkového združenia AHOJ, o. z., ktoré spolu s Profitmedia, s.r.o. kampaň toho roku organizujú v Bratislave, Banskej Bystrici a Žiline. Generálnym partnerom je NAFTA a. s. Hlavnými partnermi sú Bratislavský samosprávny kraj, Žilinský samosprávny kraj a Mesto Banská Bystrica, spoluorganizátormi agentúra Profivia a o.z. JUZU.

Záštitu nad Banskobystrickým celodenným komunitným happeningom prevzal primátor Banskej Bystrice Ján Nosko. Záštitu nad Žilinským popoludním ku DŇU OTCOV prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. Záštitu nad bratislavskými oslavami Dňa otcov prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. „Ja sám som otec troch detí a veľmi dobre viem, koľko práce je so servisom okolo nich. Verím, že to staré klišé, že žena má byť doma s deťmi a muž má iba zarábať, je dávno preč. Preto som veľmi rád, že som mohol prijať záštitu nad „Slovensko potrebuje dobrých otcov“. Pretože ich naozaj potrebuje,“ zdôraznil Pavol Frešo.

Víkend ku Dňu otcov 20. – 21. júna pozostáva zo zábavno-umelecko-hravých aktivít predovšetkým pre otcov a ich deti, ale aj širokú verejnosť. V Bratislave oslavy vyvrcholia v Divadle Malá scéna STU v nedeľu 21. júna o 19. h Ďakovným koncertom pre dobrých otcov 2015. Spojený bude s oceňovaním víťazov celoslovenskej facebookovej súťaže o titul DOBRÝ OTEC 2015 a odovzdaním výťažku kampane na Detskú linku záchrany 0800 121212, ktorú prevádzkuje Centrum Slniečko, n.o. Vstupné je 12 eur. V programe sa predstavia mažoretky MERCI, MAOK, MARTIN VALIHORA, Anita Soul, Juraj Griglák a Eugen Vizváry. Vstupenky na ďakovný koncert je možné zakúpiť v pokladnici Divadla Malá scéna a na www.malascena.sk.

„Dobrí otcovia sú hrdinovia všedných dní… sú soľou života“ – to je motto kampane, ktorej poslaním je verejne oceniť a celospoločensky poďakovať otcom za ich starostlivosť, podporu, záujem a lásku. Vyzdvihnúť hodnotu dobrého otcovstva pre šťastie dieťaťa a jeho matky, pre prosperitu komunity a spoločnosti. Viac na: www.dobriotcovia.sk a fanúšikovskej stránke kampane na Facebooku s rovnakým názvom „Slovensko potrebuje dobrých otcov“, kde môžete prihlásiť do súťaže Dobrý otec 2015 aj vášho dobrého otca alebo starého otca, alebo hlasovať za najkrajší skutočný otcovský príbeh.

Kontakt: Profitmedia, s.r.o.
Silva Struhárová
0907743283
profitmedia@profitmedia.sk
www.profitmedia.sk

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk