Ľubomír Hudačko Správy

Bratislavká detská nemocnica: Lekárska pohotovosť v nej je zabezpečená, obavy boli zbytočné

Obavy boli zbytočné. Zdravotná starostlivosť je v plnom rozsahu zabezpečená pre všetkých pacientov Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava. Uviedla tak hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavká detská nemocnica: Lekárska pohotovosť v nej je zabezpečená, obavy boli zbytočné
Zdroj: TASR

„Lekárske pohotovostné služby sú zabezpečené pre všetkých pacientov DFNsP Bratislava vrátane najťažších pacientov Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny v štandardnom režime,“ uviedla Kamenická.

Lekárske odborové združenie v pondelok 30.6. informovalo, že od dnes nebude na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny v najväčšej detskej nemocnici na Slovensku zabezpečená pohotovostná služba. Nemocnica označila informácie za nepravdivé.

Podľa predsedu LOZ Petra Visolajského riaditeľ DFNsP Ladislav Kužela ignoroval situáciu s nedostatkom lekárov a nebol s nimi ochotný viesť dialóg. Z tohto dôvodu mnoho lekárov na klinike nepodpísalo súhlas s pracovnou pohotovosťou, tak ako im to umožňuje zákon, povedal Visolajský. „Okrem toho, že od 1. júla nie je zabezpečený dostatok osôb v pohotovostnej lekárskej službe, u mnohých ďalších lekárov zrejme v priebehu niekoľkých týždňov dôjde k vyčerpaniu zákonného limitu práce nadčas,“ dodal.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM