KAW Iné športy Šport

Bratislavčania sa môžu tešiť na moderný atletický štadión. V ktorej mestskej časti má vyrásť?

Pozemok s rozlohou takmer deväť hektárov kúpil Bratislavský samosprávny kraj v roku 2008 za vtedajších 287 miliónov korún, čo je približne 9,5 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania sa môžu tešiť na moderný atletický štadión. V ktorej mestskej časti má vyrásť?
Zdroj: OZ Športový areál Na hrádzi

Bratislava by sa v blízkej budúcnosti mohla konečne dočkať dôstojného športového stánku pre atletiku. Moderný osemdráhový štadión by mal vyrásť na konci Petržalky, na križovatke ulíc Dolnozemská – Betliarska.

Štadión aj park

Pozemok s rozlohou takmer deväť hektárov kúpil Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v roku 2008 za vtedajších 287 miliónov korún (približne 9,5 milióna eur). Lokalita je aj v územnom pláne mesta definovaná ako lokalita na šport. V minulosti sa na pozemku uvažovalo o viacerých nakoniec nezrealizovaných projektoch, napríklad Danube Arene či Family Parku.

Myšlienku na vybudovanie areálu zakotvil kraj pred dvoma rokmi ako jednu zo svojich priorít do programového vyhlásenia.

„Atletický areál so 400-metrovým bežeckým oválom s 8 dráhami a parametrami Svetovej atletiky (World Athletics) pre 1500 divákov by mal vyrásť na ploche približne 18-tisíc m2, na jeho obvode sa plánuje park (12-tisíc m2) a oddychová zóna plus plocha pre urbánne športy (skatepark, in-line a podobne),“ uvádza na svojom webe Slovenský olympijský tím.

Plocha približne 9 hektárov bude vyčlenená pre ďalšie športoviská. Vyrásť by tam mala multifunkčná hala pre kolektívne športy – basketbal, volejbal, hádzanú, florbal či sálový futbal. V pláne je aj fitnescentrum, bowlingová hala, vonkajšie kurty pre plážový volejbal a lezecké centrum.

Rokovania BSK s ďalšími potenciálnymi investormi (mesto Bratislava, mestská časť Petržalka, športové zväzy) o výstavbe multifunkčného športového areálu v Petržalke naberajú v posledných mesiacoch na intenzite.

Pripomienky k projektu

Bratislavský samosprávny kraj zaevidoval k urbanistickej štúdii (UŠ) na projekt plánovaného športovo-rekreačného areálu na takmer deväťhektárovom pozemku v bratislavskej Petržalke viac ako 100 pripomienok.

„Celkovo prišlo k urbanistickej štúdii vyše 100 pripomienok od desiatich dotknutých organizácií. Týkali sa tak obsahovej, ako aj formálnej stránky štúdie a všetky boli zobrané na vedomie,“ uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Čistopis urbanistickej štúdie aj s vyhodnotenými pripomienkami sa nachádza aktuálne na bratislavskom magistráte. Bratislavský kraj ho doručil 19. mája, čo potvrdila hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová. „Čistopis UŠ bol spracovaný na základe výsledkov verejného prerokovania v jednom variante riešenia a 2. júna doplnený spracovateľom návrhu riešenia o dva opravené výkresy,“ priblížila Rajčanová.

V súčasnosti je uvedený územnoplánovací podklad podľa hovorkyne na posúdení jednotlivými odbornými oddeleniami magistrátu. „Viac informácií budeme vedieť dať po posúdení tohto podkladu,“ doplnila Katarína Rajčanová.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM