Rôzne

Turistický vláčik Záhoráčik vypravia na posledné jazdy sezóny

Tak, ako počas predchádzajúcich víkendov a sviatkov, možno v sobotu a nedeľu využiť tri spoje denne. Záhoráčik je dokonca uspôsobený na prepravu bicyklov.

Ilustračný obrázok k článku Turistický vláčik Záhoráčik vypravia na posledné jazdy sezóny
9
Galéria

Počas najbližšieho víkendu bude posledná možnosť využiť turistický vláčik Záhoráčik a odviezť sa ním na peší výlet či cyklotúru po Záhorí.

Zo Záhorskej Vsi do Plaveckého Podhradia

Tak, ako počas predchádzajúcich víkendov a sviatkov, možno v sobotu a nedeľu (12. – 13. 10.) využiť tri spoje denne.

Vlak premávajúci na trati zo Záhorskej Vsi do Plaveckého Podhradia je uspôsobený na prepravu bicyklov, v Zohore má prípoje do a z Bratislavy. Prvý spoj vyráža o 8:20 hod. zo Záhorskej Vsi.

Na trati platia cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), okrem poplatkov za prevoz bicyklov, aj zľavová turistická karta Bratislava Card City & Region.

Záhoráčik premáva už tretiu sezónu. V prvej sa ním zviezlo takmer 8 100 cestujúcich, v minulom roku ich bolo vyše 8 250, odhady hovoria približne o rovnakých číslach aj v rámci tejto sezóny.

Projekt spustil Bratislavský samosprávny kraj v roku 2017 v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK), ako aj so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR).

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie