Samospráva

Máš dosť síl pomáhať? Ozvi sa Novému Mestu

Nové Mesto hľadá dobrovoľníkov na pomoc seniorom, ale tiež na ušitie ochranných pomôcok či šírenie osvety.

Ilustračný obrázok k článku Máš dosť síl pomáhať? Ozvi sa Novému Mestu
7
Galéria

Na mestskú časť sa záujemcovia môžu obrátiť mailom alebo telefonicky.

„Pridajte sa k nám, ušijeme a roznesieme spolu ochranné rúška obyvateľom našej mestskej časti, aby nikomu nechýbali. V Novom Meste žije viac ako 7000 našich seniorov. Ak to je potrebné, pomôžeme im s donáškou potravín alebo liekov,“ vyzýva mestská časť.

Informačné hliadky

Samopráva chce tiež vytvoriť informačné hliadky, ktoré by mali šíriť osvetu, prečo je potrebné nosiť ochranné rúško či ako sa správať v kontakte s inou osobou, aby sa zabránilo šíreniu nového koronavírusu. Mestskú časť privíta aj dobré nápady, ako ešte by sa dalo pomôcť.

Registrácia

Dobrovoľníci sa môžu zaregistrovať na webovej stránke. Môžu tiež poslať SMS so svojím menom na telefónne číslo 0940 349 704 alebo napísať na e-mailovú adresu dobrovolnici@banm.sk.

Aj Petržalka

Dobrovoľníkov, ktorí by mohli pomôcť s výrobou ďalších rúšok pre seniorov, hľadá napríklad aj Petržalka. Tí, ktorí majú záujem ušiť rúška, priniesť na ne materiál alebo dokážu pomôcť s ich rozvozom, môžu kontaktovať mestskú časť prostredníctvom novozriadeného e-mailu pomahame@petrzalka.sk.

Od pondelka spustila mestská časť zároveň zbierku, v rámci ktorej sa dajú darovať rúška pre seniorov, priniesť ich treba k Dennému centru na Osuského ulici medzi 9.30 h a 13.00 h. „Každý deň bude pred týmto centrom pripravená nádoba na rúška. Po ich zozbieraní zabezpečíme ich sterilitu a rozdistribuujeme seniorom s návodom, ako ich používať a udržiavať,“ uvádza samospráva, ktorá medzičasom iniciovala aj vznik platformy Dobrí susedia si pomáhajú.

Viaceré bratislavské mestské časti, hlavné mesto nevynímajúc, zároveň zriadili linky pomoci pre seniorov.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie