Nikola Richterová Iné športy

Bratislava hostila Majstrovstvá Slovenska v hre boccia, poznáme víťazov

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v súťažnej hre boccia, ktoré sa konali dnes v Bratislave, už poznajú svojich konečných víťazov. Štyridsaťšesť športovcov od rána súťažilo v kategóriách, Páry a Tímy. TASR o tom informoval riaditeľ preteku Jozef Blažek.

Ilustračný obrázok k článku Bratislava hostila Majstrovstvá Slovenska v hre boccia, poznáme víťazov
Zdroj: TASR

V Tímoch zvíťazili Jakub Nagy, Peter Novota a Peter Hudeček zo ŠK Altius Bratislava. Druhé miesto obsadili Lukáš Baláži, Róbert Mezík zo ŠK Altius Bratislava a Tomáš Kráľ z Victória Banská Bystrica. Tretí skončili Michal Machara, Martin Opát a Peter Minarech zo ŠK Altius Bratislava.

Kategória Páry BC 3 mala na prvom mieste Michala Tiža a Ľubku Škvarnovú z Klubu OMD Farfalletta Žilina. Druhí boli Rudolf Krajčír a František Fábry zo ŠK OMD Boccian Bratislava. Tretie miesto patrilo Adamovi Buriankovi a Albínovi Zhurimu zo ŠK Altius Bratislava.

V kategórii Páry BC 4 sa víťazom stali Samuel Andrejčík z Victória Banská Bystrica a Michaela Balcová z ŠK Altius Bratislava. Druhé miesto si vybojovali Martin Rybarčák zo ŠK OMD Boccian Bratislava a Martin Burian zo ŠK Altius Bratislava. Tretie miesto patrilo Martinovi Strehárskemu a Róbertovi Ďurkovičovi zo ŠK Altius Bratislava.

„Najlepší hráči Slovenska sa pravidelne zúčastňujú aj svetových a európskych vrcholných podujatí,“ dodal Blažek.

Boccia je špecifická paralympijská disciplína, vhodná pre ľudí, pohybujúcich sa na mechanických alebo elektrických vozíkoch. Hráči sú do kategórií rozdelení podľa stupňa zdravotného postihnutia, typu diagnózy a možnosti hodu a úchytu loptičky. Cieľom hry je hodiť loptičky čo najbližšie k cieľovej loptičke, tzv. jacku.

MS v bocii zorganizoval Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ) a Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM