Rôzne

Dúbravka začala s výsadbou viac ako 100 nových stromov

Mestská časť začala s výsadbou sliviek, borovíc, platanov, ale aj paulownií či cédrov. Stovka nových stromov oživila verejné priestory aj v minulých rokoch.

Ilustračný obrázok k článku Dúbravka začala s výsadbou viac ako 100 nových stromov
3
Galéria
Zdroj: Bratislava - Dúbravka

Dúbravka pokračuje už piatym rokom vo výsadbe stromov. Vo viacerých lokalitách, vrátane areálov niekoľkých materských a základných škôl, by mali pribudnúť slivky, borovice, platany, ale aj paulownia či céder. Mestská časť začala so sadením viac ako 100 stromov.

Stovka nových stromov

„Vybrané lokality sú podľa zákona vedené ako miesta náhradnej výsadby, kde miesto sadenia určujú rozhodnutia správnych orgánov. Lokality sú uvedené v zozname, ktorý musí viesť obec a musí byť schválený vlastníkom pozemku,“ priblížila Mária Smiešková, vedúca oddelenia životného prostredia dúbravského miestneho úradu.

Stovka nových stromov oživila verejné priestory aj v minulých rokoch. V roku 2015 ich pribudlo 20, v roku 2016 ich bolo 31, v roku 2017 pribudlo viac ako 50 a vlani ich bolo vysadených 100. Samospráva sa zároveň popri výsadbe nových stromov snaží starať aj o existujúcu zeleň.

V rámci ošetrovania v roku 2018 urobil miestny úrad výchovný rez u mladých stromov, ktorý je potrebný pre správne založenie mladej koruny. Rez dospelých stromov zabezpečujú odborníci a arboristi. Tento rok ošetrila mestská časť okolo 850 stromov.

Dúbravka začala s výsadbou viac ako 100 nových stromov
3
Galéria
Zdroj: Bratislava - Dúbravka

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM