Rôzne Správy

Pomôžme deťom zo znevýhodnených rodín. Potrebujú potraviny

Bratislavské dobrovoľnícke centrum vyhlásilo v čase pandémie nového koronavírusu potravinovú zbierku pre deti zo znevýhodnených, respektíve neúplných rodín.

Ilustračný obrázok k článku Pomôžme deťom zo znevýhodnených rodín. Potrebujú potraviny
Zdroj: TASR

Zbierka #niesmenatomrovnako je určená na podporu tých rodín a detí, ktoré sú zapojené do dobrovoľníckych programov centra.

„Prispieť môže každý darovaním vybraných základných potravín, vždy v stredu popoludní v budove Luxoru v Starom Meste. Potravinovú pomoc rozdelíme a odvezieme prostredníctvom dobrovoľníkov každý štvrtok dopoludnia,“ približuje Michaela Bagalová z Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

Trvanlivé potraviny

Prvú potravinovú pomoc spojenú so zbierkou oblečenia a topánok odovzdalo centrum krízovému centru Dúha vo Vrakuni, ktoré má momentálne 30 obyvateľov, z toho 24 detí.

V rámci potravín je vítané napríklad trvanlivé mlieko, mäsové konzervy a paštéty, ryža, cestoviny, strukoviny, olej či rôzne cereálie. Z drogistického tovaru môžu darcovia doniesť pracie prostriedky, toaletný papier, detské šampóny či dezinfekčné mydlá a gély, ale aj papierové utierky a prípravky na umývanie riadu. Prípadným bonusom môže byť granko alebo piškóty.

Náročné obdobie

Bratislavské dobrovoľnícke centrum poukazuje na to, že obyvatelia krízových centier a nízkoprahových sociálnych služieb v hlavnom meste prežívajú náročné obdobie. „Okrem toho, že sa obávajú šírenia nového koronavírusu, deti nechodia do školy a prichádzajú o možnosť podpory a intervencie. Nepomerne náročnejší je aj prístup k poradenstvu a krízovej intervencii.“

Doplňujúce informácie poskytne centrum na telefónnom čísle 0940 361 649.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM