Rôzne

Bývanie v Boroch sa rozrastá: Na obzore je tretia etapa projektu

Projekt počíta aj s verejným parkom s rozlohou viac ako 8 500 metrov štvorcových, ktorý bude kombináciou zelene, detských ihrísk, lavičiek a voľných priestorov.

Ilustračný obrázok k článku Bývanie v Boroch sa rozrastá: Na obzore je tretia etapa projektu
3
Galéria
Zdroj: Penta Real Estate

V novej mestskej štvrti Bory sa v súčasnosti pripravuje už tretia etapa projektu Bory Bývanie. V rámci nej sa plánuje výstavba 357 bytov v ôsmich bytových domoch. Projekt už disponuje právoplatným územným rozhodnutím a v súčasnosti je v procese získania stavebného povolenia. Začiatok výstavby je plánovaný na prvý kvartál 2020.

Moderné bývanie s parkom

Tretia etapa Bory Bývania ponúkne architektúru od ateliéru Vallo Sadovsky Architects a priamo nadviaže na úvodnú prvú fázu, ktorá je v súčasnosti už dokončená.

„Tretia etapa Bory Bývania ponúka štýlové a moderné bývanie v ôsmych bytových domoch, obkolesené množstvom zelene a kvalitným verejným priestorom s ústredným lineárnym parkom, popretkávaným detskými ihriskami i fitness plochou v blízkosti Malých Karpát,“ hovoria Silvia Rosíková a Mateja Vonkomerová, architektky v ateliéri Vallo Sadovsky Architects.

Jedno až 4-izbové byty sa budú nachádzať v 6 chodbových bytových domoch so štyrmi až piatimi podlažiami. Navrhnuté sú aj dva sekciové domy so šiestimi podlažiami. Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Celkovo má vzniknúť 488 parkovacích miest, z toho 320 vonkajších a 168 vnútorných.

Ceny bytov v tretej etape Bory Bývania začínajú už na 2 340 eurách za jeden štvorcový meter.

Investor postaví škôlku

V blízkosti budú mať obyvatelia potraviny, kino, fitness centrum, plavecký bazén, obchodné prevádzky či cyklotrasu. "Výhodou je určite aj škôlka v pešej dostupnosti, ktorá bude prvou verejnou materskou škôlkou v Bratislave postavenou súkromným investorom,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko.

Projekt počíta aj s verejným parkom s rozlohou viac ako 8 500 metrov štvorcových, ktorého úpravy sú založené na kombinácii chodníkov, zelene, detských ihrísk, lavičiek a voľných priestorov, ktoré prinášajú do územia možnosť kvalitného trávenia voľného času.

Bory bývanie 3. etapa
3
Galéria
Zdroj: Penta Real Estate

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM