Správy Samospráva

Bazén, sauna aj masáže: Už sú známe NÁVRHY na novú PLAVÁREŇ v Bratislave

Súťaž vyhlásil Ružinov koncom minulého roka. Za ideálne miesto na umiestnenie chýbajúcej plavárne považuje miesto vedľa zimného štadióna pri Štrkoveckom jazere.

Ilustračný obrázok k článku Bazén, sauna aj masáže: Už sú známe NÁVRHY na novú PLAVÁREŇ v Bratislave
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Do architektonickej súťaže na novú lokálnu plaváreň v bratislavskom Ružinove a s ňou súvisiacu rekonštrukciu Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu sa prihlásili štyri návrhy.

Štyri návrhy

Z nich by mala odborná porota vybrať ten, ktorý sa spracuje do podoby štúdie i dokumentácie pre územné rozhodnutie. Pre TASR to uviedol starosta Ružinova Martin Chren. Investičné náklady na realizáciu stavby sa odhadujú na 25 miliónov eur bez DPH.

„Architektonická súťaž aktuálne vrcholí. Dostali sme štyri kvalitné súťažné návrhy, z ktorých by odborná komisia zložená v prevažnej miere z odborníkov architektov, mala vybrať víťazný, ktorý sa potom spracuje do podoby štúdie a následne do dokumentácie pre územné rozhodnutie,“ povedal Chren.

Súťaž vyhlásila mestská časť koncom minulého roka. Za ideálne miesto na umiestnenie chýbajúcej plavárne považuje miesto vedľa zimného štadióna pri Štrkoveckom jazere. Ideálne je to podľa samosprávy aj z hľadiska energetiky, pretože zimný štadión produkuje značné množstvo odpadového tepla, ktoré sa dá použiť pri vykurovaní bazéna a plavárne.

Bazén, sauna aj masáže

Vyhlasovateľ súťaže požadoval od súťažiacich návrh komplexného športovo-rekreačného areálu s celoročným fungovaním.

Štadión, hotel a nová plaváreň majú byť vzájomne logicky prevádzkovo a funkčne prepojené. Nová plaváreň má byť koncipovaná ako plavecký bazén so šiestimi 25-metrovým dráhami, s detským bazénom, saunami a masážami.

Pôvodne samospráva uvažovala o 50-metrovom olympijskom bazéne s 25-metrovým rozplavbovým bazénom, aby nová plaváreň spĺňala možnosť realizácie medzinárodných plaveckých športových podujatí. Úvaha vychádzala zo situácie, že v Bratislave je jedna plaváreň s 50-metrovým bazénom na Pasienkoch, ale tento objekt je už v havarijnom stave. Podporu z iných inštitúcií však mestská časť nenašla. Nakoniec sa rozhodla pre finančné prijateľnejší variant lokálnej plavárne.

Na organizáciu súťaže a zhotovenie projektovej dokumentácie prispela mestskej časti vláda SR grantom 600-tisíc eur.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM