Rôzne Správy

Auto môžete nechať doma: Na Pohodu a z nej vypravia MIMORIADNE rýchliky

Štartuje najväčšia festivalová udalosť roka. Návštevníci Pohody môžu využiť rýchliky, kyvadlovú dopravu a check-in na festival priamo vo vlaku.

Ilustračný obrázok k článku Auto môžete nechať doma: Na Pohodu a z nej vypravia MIMORIADNE rýchliky
44
Galéria
Zdroj: TASR/Jakub Kotian , TASR/Radovan Stoklasa

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví v súvislosti s hudobným festivalom Pohoda v Trenčíne štyri mimoriadne vlaky. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Stovky miest na sedenie

„Národný dopravca v spolupráci s organizátorom podujatia vypraví dva mimoriadne vlaky vo štvrtok 7. júla (Košice – Trenčín a Bratislava hl. st. – Trenčín) a dva v nedeľu 10. júla (Trenčín – Košice a Trenčín – Bratislava hl. st.). Kapacita každého mimoriadneho rýchlika je 396 miest na sedenie,“ uviedol Kováč.

Po príchode vlakov do Trenčína je podľa neho pre návštevníkov pred železničnou stanicou Trenčín pripravená posilnená kyvadlová doprava zo stanice do areálu letiska.

Prečítajte si tiež

Koniec čakaniu v rade

Cestovanie na Pohodu mimoriadnym vlakom zároveň ponúka check-in na festival priamo vo vlaku. Návštevníci tak ušetria čas a pred vstupnými bránami už nemusia stáť v rade.

Ako dodal, okrem mimoriadnych vlakov je možné na Pohodu cestovať aj bežnými vlakovými spojmi. V stanici Trenčín zastavuje 16 rýchlikov na trase z Bratislavy alebo z Košíc. V Trenčíne okrem toho zastavujú až štyri desiatky regionálnych vlakov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Festival Pohoda 2019 na FOTO: Takto to vyzeralo na letisku v Trenčíne
44
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM