KAW Správy Samospráva

Autá vytláčajú ľudí z chodníkov: V TEJTO mestskej časti vymysleli šalamúnske riešenie

Problém trápi najmä okolie domov, kde sa z vchodov vychádza priamo na priľahlú cestu bez chodníka.

Ilustračný obrázok k článku Autá vytláčajú ľudí z chodníkov: V TEJTO mestskej časti vymysleli šalamúnske riešenie
4
Galéria
Zdroj: Bratislava - Ružinov

Autá parkujúce na chodníkoch a nedostatok priestoru pre chodcov. Poznajú to v každej bratislavskej mestskej časti a borí sa s tým aj Ružinov. Práve tam vymysleli, ako situáciu vyriešiť bez drastických zásahov.

Cesta bez chodníka

Spomínaný problém trápi najmä okolie domov, kde sa z vchodov vychádza priamo na priľahlú cestu, bez chodníka. „Postaviť nový klasický chodník sa dá, ale chce to mnoho vybavovačiek a často to nie je možné kvôli nevysporiadaným či súkromným pozemkom. Niekedy sa nám dokonca pohádajú aj susedia, keď časť z nich nový chodník požaduje, iná skupina ale nesúhlasí so zabratím časti predzáhradky pre asfaltovanie,“ popisuje problém starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Improvizácia či skutočná pomoc?

V mestskej časti prišli na to, ako vyriešiť problém takpovediac šalamúnsky. Spevnili vychodený terén novými chodníkmi zo zatrávňovacích dlaždíc.

„Je to rýchle, lacné a efektívne, navyše aj ekologické – takýto povrch je vodopriepustný. Na fotkách vidieť, že takéto spevnenie terénu naozaj prospieva, dokonca aj vizuálne,“ nešetrí nadšením starosta a prízvukuje, že chodník postavili za pár dní a bez rozsiahlych papierovačiek.

Nie všetci obyvatelia Ružinova však zdieľajú starostovo nadšenie. „Skúste ísť ako starý človek s barlami, ktorých v Ružinove nie je málo, alebo s kočíkom po takých kockách. Nehovoriac o tom, že už podľa obrázku sa ten "chodník“ končí nikde. O bezbariérovosti ani nehovoriac. Naozaj smutné, že sa v Bratislave nedokážu dať mimo centra aj sídliská do poriadku," píše na sociálnej sieti pán Ivan.

Iní však tento počin mestskej časti chvália a nový spôsob budovania „chodníkov“ im vyhovuje.

Mnohé ružinovské sídliská boli postavené perfektne, priestranne, so zeleňou... ale občas bohužiaľ aj tak, že z vchodov...

Posted by Martin Chren - starosta Ružinova on Tuesday, October 13, 2020
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM