Aktualizované Krimi

POŽIAR na základnej škole v Bratislave! Budovu museli EVAKUOVAŤ

Podľa prvých informácií by nemali byť zranené žiadne osoby.

Ilustračný obrázok k článku POŽIAR na základnej škole v Bratislave! Budovu museli EVAKUOVAŤ
7
Galéria

AKTUALIZÁCIA o 14.10 hod.: Požiar, ktorý vypukol v pondelok krátko pred poludním v školníckom byte, v tesnej blízkosti jedálne, sa podarilo uhasiť. Základnú školu na Prokofievovej ulici v bratislavskej Petržalke pre požiar evakuovali.

Žiadne osoby nemajú byť zranené.

TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Evakuácia

Žiaci aj personál školy sú mimo ohrozenia života. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Petržalka Mária Halašková.

Požiar bol zlikvidovaný v krátkom čase po príjazde hasičov, zasahovalo 18 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Bratislavy so štyrmi kusmi hasičskej techniky,“ priblížil pre TASR hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave Štefan Koči. Spresnil, že evakuovaných bolo 327 osôb, z toho bolo 291 žiakov.

Z bezpečnostných dôvodov boli deti evakuované a vyučovanie majú pre dnešok prerušené,“ uviedla Halašková. Ako dodala, všetky ostatné informácie poskytne zákonným zástupcom žiakov vedenie základnej školy prostredníctvom online stránky EduPage.

Pátrajú po príčine

Pri evakuácií detí pomáhajú aj viaceré hliadky bratislavských policajtov.

Podľa doterajších informácií krátko po 11.30 h došlo v jednej z miestností z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru. V jeho dôsledku došlo k evakuácií celkovo 327 detí von z budovy, k zraneniu osôb v tejto súvislosti nedošlo. Zisťovaním presných príčin ako aj okolností tejto udalosti sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V,“ opísala prípad polícia na sociálnej sieti.

Podľa svedkov z miesta udalosti mal požiar vzniknúť v časti, kde sa nachádza jedáleň.

Správu budeme aktualizovať.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Požiar na ZŠ Prokofievovej
7
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM