Krimi

Agresívny vlčiak NAPADOL malého psíka: DOHRÝZOL dve ženy, ktoré sa ho snažili brániť!

Polícia obvinila ženu, ktorej vlčiak napadol dve ženy a jedného psa.

Ilustračný obrázok k článku Agresívny vlčiak NAPADOL malého psíka: DOHRÝZOL dve ženy, ktoré sa ho snažili brániť!
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

Polícia obvinila 53-ročnú ženu, ktorej pes začiatkom januára napadol dve osoby a jedného psa v obci Gajary. V prípade preukázania viny z trestného činu ublíženia na zdraví jej hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

Snažili sa pomôcť, skončili so zraneniami

„Podľa doposiaľ zistených informácií voľne pohybujúci sa vlčiak v obci Gajary, ktorý utiekol z dvora jedného z rodinných domov, napadol počas venčenia na vôdzke vedeného maltézskeho psa,“ priblížila hovorkyňa s tým, že útokom sa snažila zabrániť majiteľka maltézskeho psa, ktorú útočiaci pes pohrýzol do oboch rúk a spôsobil jej zlomeninu prsta.

Ďalšiu ženu, ktorá podľa polície spozorovala útok psa a snažila sa napadnutej pomôcť, vlčiak pohrýzol do oboch rúk.

Trestný čin!

„Útočiaci pes spôsobil obom poškodeným stredne vážne poranenia. Majiteľka nezabezpečením svojho vlčiaka porušila dôležitú povinnosť zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, čím sa dopustila trestného činu ublíženia na zdraví,“ vysvetlila hovorkyňa.

Na predchádzanie podobným útokom polícia apeluje na majiteľov psov, aby dodržiavali všetky povinnosti, ktoré im vyplývajú zo zákonov a ďalších všeobecne záväzných právnych predpisov, ako sú napríklad všeobecne záväzné nariadenia obcí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

,,VEĎ ON NIČ NEUROBÍ“ VETA, KTORÁ SA MÔŽE ZMENIŤ NA HRÔZU ➡ Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Malackách...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Wednesday, March 13, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM