Výstavba projektu SKY PARK od Zahy Hadid oficiálne odštartovala

Dnes bol priamo na stavebnom pozemku slávnostne poklepaný základný kameň projektu SKY PARK.

Na stavebnom pozemku bol dnes slávnostne poklepaný základný kameň projektu SKY PARK. Stavebné a prípravné práce prebiehali na pozemku na rohu Čulenovej a Továrenskej ulice už od začiatku tohto roka, pričom 1. etapa projektu má byť dokončená koncom roka 2019. Bratisla­va24.sk informoval Gabriel Tóth z Penta Investments, s. r. o.

Poklepanie základného kameňa

Tá sa skladá z troch rezidenčných veží, ktorých súčasťou je viac ako 700 bytov a 1 100 parkovacích miest. Poklepania základného kameňa sa zúčastnil aj partner Zaha Hadid Architects, Patrik Schumacher, ktorý po smrti Zahy Hadid prevzal vedenie jedného z najznámejších a najväčších architektonických ateliérov na svete. Ten ešte v roku 2010 vyhral medzinárodnú súťaž a pripravil komplexný architektonický návrh projektu v centre Bratislavy.

„Vďaka organickej architektúre projektu SKY PARK, ktorá spája veľkorysé priestory pre život a verejné priestory, vznikne v Bratislave úplne nová a dynamická komunita v blízkosti centra mesta. Projekt zároveň otvorí bývalú industriálnu zónu celej verejnosti vytvorením nového mestského parku, ktorý bude spájať historický odkaz Bratislavy so súčasnou kultúrou a novými prírodnými prvkami,“ hovorí Patrik Schumacher, partner v Zaha Hadid Architects.

Svetová architektúra v Bratislave

Súčasťou projektu SKY PARK bude aj nový mestský park na rozlohe viac ako 20-tisíc m2, ktorý bude prístupný pre všetkých obyvateľov Bratislavy. Zároveň sa už v 1. etape projektu zrekonštruuje fasáda historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

„SKY PARK patrí v súčasnosti k najdôležitejším projektom Penty, a to nielen pre veľkosť investície, ale aj pre celkový význam, ktorý predstavuje pre naše hlavné mesto. Svojim konceptom a riešením verejných priestorov prinesie do Bratislavy skutočne svetovú architektúru,“ hovorí Jozef Oravkin, partner v spoločnosti Penta Investments.

V 2. etape projektu SKY PARK počíta Penta s dvoma administratívnymi budovami, pričom jedna z nich už disponuje aj stavebným povolením.

O Zaha Hadid Architects

Architektonické štúdio ZHA redefinovalo architektúru pre 21. storočie viacerými projektmi, ktoré okamžite zaujali pozornosť po celom svete. Každý z projektov štúdia kombinuje neochvejný optimizmus pre budúcnosť s konceptom integrácie a spájania.

Zaha Hadid Architects je jedno z najinovatív­nejších architektonických štúdií v súčasnosti a získalo viacero ocenení, nielen zo strany odbornej a akademickej, ale aj od verejnosti. Spolupracuje s klientmi, lokálnymi komunitami a expertmi na viac ako 60 projektoch v 28 krajinách.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame