Martin Zvolensky Hokej

Výbuch na nitrianskom ľade

V 30.kole hokejovej Slovnaft extraligy chceli belasí potvrdiť zlepšujúcu sa hru aj body, ktoré získali v predchádzajúcich stretnutiach.

V druhej minúte sa peknou individuálnou akciou prezentoval Tomáš Chrenko. Jeho strelu z uhla Rybár len vyrazil a dôrazný Čaládi poslal puk do siete. Slovan potom vystrčil rožky. Dobré možnosti nepremenili na gól Skokan a Bulík. V 10. minúte sa ozvala aj Nitra. Podstavek v ideálnej pozícii mieril len do Rybára. Úspešnejší bol v 12. minúte nitriansky obranca König, keď jeho nevýrazná strela od modrej čiary skončila až v bratislavskej bránke. Znížiť mohol o pár minút Róbert Huna, ale Čiliakov výborný zákrok prišiel pre Nitru v správny čas.
Druhá časť už bola na šance skúpejšia. V 26. minúte Slovan znížil. Slovák nebránil dobre v strednom pásme. Hudáček prešiel cez modrú čiaru, posunul puk Jendekovi a ten strelou popri Čiliakovej pravici strelil kontaktný gól. Nitra odpovedala peknou akciou v 33. minúte, keď po Spilarovej prihrávke trafil presne M. Štefanka. Slovan ale zbrane neskladal. Štvrtý útok hostí stihol znížiť ešte v druhej tretine. Róbert Huna vtipnou prihrávkou posunul puk Hudáčkovi a ten strelou z uhla našiel voľné miesto v pravom hornom rohu domácej bránky.
Posledné dejstvo sa výrazne podobalo druhému, keď si oba tímy dávali pozor na chyby. V 52. minúte ju urobil Slovan, keď sa Spilar krásne zbavil brániaceho hráča, krížnou prihrávkou našiel M. Štefanku a ten strelou do odkrytej bránky upravil na 4:2. Slovan zdramatizoval zápas v 55. minúte, keď na trestnej lavici sedel práve M. Štefanka. Kuľhova strela od modrej čiary znamenala gól na 4:3. V dramatickom závere Slovan odvolal Rybára, ale vyrovnať už nestihol. Ospalý úvod zápasu a opäť chyby v obrane nakoniec rozhodli, že Slovan prehral u posledného mužstva v tabuľke. 8.ligová priečka a priepastný rozdiel v získaných bodoch je hrozivý. V ďalšom kole do Bratislavy zavítajú mladíci z reprezentačnej dvadsiatky.

HK K CERO Nitra – Slovan Bratislava 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Góly: 2. Čaládi, 12. König, 33., 52. M. Štefanka – 26. Jendek, 39. Hudáček, 55. Kuľha. Rozhodovali: Ország – M. Novák, Stano, vylúčení: 2:3, navyše: Polák 10 minút za napadnutie zozadu – Schnabel 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1876 divákov

Branislav Okuliar, tréner Nitry:
„Od prvých minút sme dobre korčuľovali. Rýchlejšie sme boli pri puku, ako náš súper. Dali sme dva góly, no snaha Slovana zvrátiť zápas bola evidentná. V útoku bol súper veľmi nepríjemný. Mali sme viacero šancí a rozhodnúť sme mohli už v druhej tretine. Takto sme museli bojovať až do konca. Mužstvo to zvládlo a treba mu poďakovať.“ **
Zdeno Cíger, tréner Slovana:**
„Mali sme veľmi slabý úvod, keď sme rýchlo prehrávali 0:2. Neskôr sme sa snažili zápas otočiť, ale v obrane sme robili veľa chýb. Nitra sa doma vie vytiahnuť a v tomto zápase to aj dokázala. Domáci hrali dobrý hokej a k víťazstvu im gratulujem.“