Vodiči pozor! Medzi Bratislavou a Trnavou budú platiť dočasné obmedzenia

Pri jazde medzi Bratislavou a Trnavou by mali byť vodiči v najbližších dňoch obozretnejší a opatrnejší.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči pozor! Medzi Bratislavou a Trnavou budú platiť dočasné obmedzenia
Zdroj: TASR

Pre prípravu na plánované čiastočné uzávery počas rekonštrukcie diaľnice D1 a výstavbu križovatky dôjde budúci týždeň k dočasným zmenám v doprave. Tie si vyžiadajú zníženie počtu jazdných pruhov a postupné znižovanie rýchlosti na 60 km/h. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Dva jazdné pruhy

V približne 1,5-kilometrovom úseku križovatky Blatné bude doprava presmerovaná z troch do dvoch jazdných pruhov. V pondelok 20. marca bude obmedzenie platiť pre smer z Trnavy do Bratislavy, a to od 5:00 do 11:00 hod. V piatok 24. marca sa obmedzenia dotknú smeru z Bratislavy do Trnavy, a to od 14:00 do 22:00 hod. „Žiadame vodičov, aby v tomto úseku zvýšili pozornosť a riadili sa dopravným značením, pokynmi policajtov a v záujme zvýšenia bezpečnosti a plynulosti, prispôsobili rýchlosť jazdy,“ upozornila Baloghová.

Dôvodom zmeny je príprava jednotlivých bezpečnostných zložiek a správcu komunikácie, teda Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na plánované čiastočné uzávery počas rekonštrukcie diaľnice D1 a výstavby križovatky Blatné od apríla do decembra tohto roka.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR

Odporúčame