Nikola Richterová Futbal

V utorňajšom dohrávanom zápase 14. kola Fortuna ligy 2014/2015 remizovali futbalisti Slovana Bratislava so Spartakom Trnava 1:1. Slovan je v tabuľke štvrtý, Spartak piaty, vďaka deľbe bodov v najslávnejšom slovenskom derby si tretie miesto udržal Spartak Myjava.

Ilustračný obrázok k článku Derby na Pasienkoch bez víťaza. Diváci videli v dohrávke Slovana so Spartakom gól na oboch stranách

Slovan Bratislava – Spartak Trnava 1:1 (0:1)

Góly: 62. Kubík – 5. Nikolič. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Zreľák, Simovič, Kubík – Bortel, Čonka, Hlinka, Mikovič, 4353 divákov.

Slovan: Krnáč – Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský – Dobrotka (55. Ďuriš), Simovič – Mészáros (86. Lásik), Štefánik (90.+3 Niňaj), Kubík – Zreľák

Trnava: Kelava – Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka – Greššák (67. Casado) – Sabo, Hlinka, Sládek (66. Vojtuš), Cleber (88. Vlasko) – Mikovič

Obaja aktéri pred stretnutím pomýšľali na tretiu priečku, na ktorú by sa jeden či druhý vyšvihli v prípade plného bodového zásahu. Dvakrát odložené derby sa začalo lepšie vyvíjať pre hosťujúci Spartak. V 5. minúte sa lopta po rohu dostala až k Nikoličovi a ten ju v akrobatickom postavení otočený chrbtom k bráne dokázal z niekoľkých metrov poslať do siete – 0:1. Trnavčania prišli takticky veľmi dobre pripravení, Slovan do 30. minúty nepustili do šance a hrali s ním minimálne vyrovnanú partiu. Tá však veľa krásy nepriniesla, na ihrisku dominovali tvrdé osobné súboje a na vzruch pred jednou či druhou šestnástkou čakali diváci v úvodnom dejstve márne. V negatívnom zmysle zaujala jedine pyrotechnická vsuvka v sektore priaznivcov Slovana, ktorá si vyžiadala chvíľkové prerušenie stretnutia. V 42. minúte mohol po ojedinelej akcii domáceho tímu vyrovnať Mészáros, ale Kelava jeho strelu nohami reflexívne zneškodnil.

Po Kubíkovom centri sa v 54. minúte ocitol v dobrej šanci Zreľák, pred útočníkom Slovana však na poslednú chvíľu odkopol loptu na roh pilier trnavskej defenzívy Nikolič. Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívne, pritlačil súpera a neustále hrozil. V 62. minúte sa dočkal odmeny za aktivitu, keď si Kubík za polovicou ihriska šikovne prebral dlhý pas, prešprintoval Janečku a efektne dokázal prehodiť Kelavu – 1:1. Kým prvý polčas herne patril Trnave, po zmene strán boli iniciatívnejší domáci. Spartak sa až príliš zameral na bránenie a vyrovnávajúci gól vniesol do jeho radov nervozitu. V 85. minúte mohol rozhodnúť striedajúci Ďuriš, ktorý sa rútil sám na Kelavu, ale hodil si dlhú loptu a trestuhodne sa pripravil o možnosť zakončenia. Hostia si z Pasienkov napokon odviezli cenný bod, vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivý pre obe mužstvá.