TIPY NA TÝŽDEŇ: Užite si skvelé koncerty, spoznávajte mesto a putujte za rozprávkou

Počas nasledujúcich dní sa v Bratislave nudiť nebudete. Mesto ponúka program pre deti, milovníkov kvalitnej hudby aj tých, ktorí chcú spoznať históriu mesta.

Putujte za rozprávkou

Scénické prehliadky na motívy slovenskej ľudovej rozprávky Soľ nad Zlato budú aj počas sviatočného pondelka pripravené pre návštevníkov hradu Červený Kameň.

Pondelok / od 10:00 do 17:00 hod. / Hrad Červený Kameň

Vydajte sa po stopách histórie

Vzdelávanie v uliciach Bratislavy pre milovníkov architektúry pokračuje aj v roku 2017. Tento rok je venovaný 300. výročiu narodenia panovníčky Márie Terézie. Najbližšou témou bude Michalská veža, jediná zachovaná mestská veža s mostom cez hradobnú priekopu a lekáreň U červeného raka postavená v barbakáne veže.

Utorok / Michalská veža a lekáreň U červeného raka / 15:00 hod. / Vstupné 2 eurá

Hľadajte veľkonočné vajíčka

Rodičia s deťmi budú v parku v Ružinove hľadať skryté veľkonočné vajíčka a pre najlepších sú pripravené skvelé ceny. Všetky deti čaká sladká odmena. Rodiny budú súťažiť o najdlhší vlastnoručne upletený korbáč a najkrajšiu kraslicu. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Dome kultúry Ružinov.

Streda / 17:00 hod. / Park A. Hlinku Ružinov / Vstup voľný

Nenechajte si ujsť špičkový koncert

Marián Varga, jedna z najvýznamnejších osobností slovenskej hudby sa v tomto roku dožíva 70 rokov. Mohutný oblúk jeho tvorby obsahuje okrem projektov so skupinami Prúdy a Collegium Musicum aj samostatné diela z oblasti novej vážnej hudby, ktoré naštudovali aj mnohé iné hudobné telesá.

Umelcovi, ktorý v maximálnej miere ovplyvnil slovenskú a českú hudbu, vzdajú hold legendárne PRÚDY & PAVOL HAMMEL, David Koller, Miro Žbirka, Michael Kocáb, Ján Lehotský, Michal Kaščák, COLLEGIUM MUSICUM a ďalší.

Streda / 19:00 hod. / Dom odborov – ISTROPOLIS, Trnavské mýto 1 / Vstupné 29 a 35 eur

Obdivujte Máriu Teréziu

Pri príležitosti 300. výročia narodenia Márie Terézie (1717 – 1780) vydáva Galéria mesta Bratislavy a Bratislavský okrášľovací spolok album 12 reprodukcií grafických diel s námetmi Márie Terézie zo zbierky Galérie mesta Bratislavy s názvom „MÁRIA TERÉZIA“. Prijmite pozvanie na uvedenie albumu reprodukcií.

Štvrtok / 17:00 hod. / GMB, Pálffyho palác / Vstup voľný

Vypočujte si world music

Katarína pochádza z Polomky na Horehroní, ktoré je výnimočné svojou hudbou. Jej debutový album s názvom Pustvopol vyšiel v novembri 2016 v Slnko Records, okamžite si získal pozornosť odborníkov aj mnohých poslucháčov a stal sa jedným z top albumov za rok 2016 na Slovensku.

Piatok / 21:00 hod. / A4 – priestor súčasnej kultúry

Zaspievajte si s Cmoríkom

Spevák a hudobník Peter Cmorík oslávi desiate výročie pôsobenia na hudobnej scéne veľkým koncertom v DK Zrkadlový háj. So svojou kapelou predstaví svoje najväčšie hity, ktoré mu minulý rok vyšli aj na výberovom albume.

Piatok / 19:00 hod. / DK Zrkadlový háj, Petržalka / Vstupné 11 a 13 eur

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame