SND už predáva abonentky na novú sezónu. V ponuke je 9 balíčkov, ktoré prezentujú osobnosti divadla

Do balíčka My a oni zostavovatelia vybrali témy, ktorými žijeme my aj súčasná Európa. Je to skladačka inscenácií, ktoré vznikli špeciálne na objednávku Činohry SND.

Slovenské národné divadlo spustilo predaj abonentiek na sériu vybraných predstavení činohry, opery a baletu v divadelnej sezóne 2017/2018. Záujemcovia si môžu vybrať z ponuky deviatich abonentných balíčkov, ktoré prezentujú umelecké osobnosti SND.

Komédie aj Osudové ženy

Komediálny balíček ponúka inteligentnú zábavu z odkazu klasiky zo sveta opery i činohry, obsahuje päť titulov – Pucciniho Triptych, Mozartov Únos zo serailu, Shakespearove Veselé paničky windsorské, Timravin a Majlingov Bál a Smetanovu Predanú nevestu.

Do balíčka My a oni zostavovatelia vybrali prierez témami, ktorými žijeme my aj súčasná Európa. Je to skladačka inscenácií, ktoré vznikli špeciálne na objednávku Činohry SND – uznávaní zahraniční režiséri pracovali s pôvodnými slovenskými hrami a významní zahraniční autori zasa napísali hry pre slovenských režisérov. Tento balíček ponúka tituly – Esterházyho Mercedes Benz, Pišťankov Rivers of Babylon, Schulczovej a Olekšákových Rodákov, Studlarovu Túžbu po nepriateľovi a Weisovu hru Zo života ľudstva.

Novinky činohry ponúkajú deväť premiér – deväť pohľadov na klasiku, od Sofokla k Ibsenovi, od antiky k moderne i postmoderne. V balíčku je napríklad Shakespearov Richard III., Tolstého Vojna a mier, Camusov Cudzinec.

Osudové ženy prinesú päť pohľadov na ženy, ktoré sa obetujú, ktoré bojujú za právo a spravodlivosť, ženy, ktorým nechýba tajomstvo, ktoré túžia naplniť svoj život materstvom. V zozname figuruje Bizetova Carmen, Halévyho Židovka, Ibsenova Heda Gablerová, Sofoklova Antigona, Pucciniho Tosca.

Baletné aj operné lahôdky

Abonentný balíček Premiéry opery a baletu tvorí créme de la créme z tvorby opery a baletu – spoločný operno-baletný projekt s hudbou francúzskeho impresionistu Mauricea Ravela, večer legendárneho Borisa Eifmana, veľkolepý balet Esmeralda, operetu Poľská krv, vzrušujúcu Toscu a rozprávkového Sad­ka.

V ponuke ďalej figuruje balíček Puccini, v ktorom nechýba rozprávka o krutej princeznej pre dospelých Turandot, život umelcov pod strechami Paríža v nekonvenčnej Konwitschného réžii Bohémy, po prvý raz v SND kompletne uvádzaný Triptych a Tosca. Režijné nie tradičné pohľady na tvorbu majstra silných dramatických príbehov v interpretácii popredných domácich i hosťujúcich sólistov.

Balíček Rozprávkové tajomstvá ponúkne osvedčené operné a baletné lahôdky s moderátorom Martinom Vanekom. Od septembra k nim pribudne putovanie Z opery do opery. Do baletu sa vráti Popolvár a Snehulienka a sedem pretekárov.

K dispozícii je tiež abonentný balíček – To, čo mám rád, v ktorom si diváci môžu sami vyskladať to, čo uprednostňujú z ponuky vyše štyridsiatky titulov, a Zaži vášeň, abonentný súbor zložený z baletov Romeo a Júlia, Giselle, Slovenské tance, večer Nižinskij: Boh tanca a stretnutie s tvorbou Borisa Eifmana.

Abonentky SND sú dostupné do 31. júla v pokladnici v novej budove divadla každý pracovný deň od 09:00 do 16:00 hod., infolinka +421 2 204 72 296 alebo na webovej stránke SND, kde je zverejnený aj podrobný rozpis ponúk v jednotlivých balíčkoch.

Zdroj: TASR

Odporúčame