Tomáš Stupavský Šport

Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v úvodnom dueli na siedmom tripe prebiehajúcej sezóny KHL bieloruskému Dinamu Minsk 2:3 po nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Slovanu úvodný zápas na tripe nevyšiel. "Belasí" podľahli Dinamu Minsk po nájazdoch

Proti tímu slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča im na odvrátenie piatej prehry v rade nestačil ani kvalitný výkon na čele s výborne chytajúcim Johanom Backlundom, ktorý sa vrátil do bránky po viac ako mesačnej pauze spôsobenej zranením. V tabuľke Západnej konferencie im priebežne patrí 13. priečka.

Vo vypredanej Minsk aréne s kapacitou 15.086 miest sa hral od úvodného buly atraktívny hokej, ktorého kvalita postupne gradovala. Obe mužstvá hrali útočne a vzadu sa mohli spoľahnúť na výborné výkony svojich brankárov.

Na vedúci gól Charlesa Lingleta zo 6. minúty zareagoval po prestávke Ladislav Nagy, no 11 sekúnd pred druhou sirénou prinavrátil domácim vedenie Ryan Vesce. V 57. minúte napokon premenili „belasí“ drvivý tlak na vyrovnanie zásluhou Jegliča.

V následnom predĺžení však pokračujúcu aktivitu nevyužili, a tak sa po víťaznom góle Andreja Stepanova v nájazdoch tešilo z dvoch bodov Dinamo.

Dinamo Minsk – Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. Linglet (Vesce), 40. Vesce (Bailen, Ellison), roz. nájazd Stepanov – 22. Nagy (Barker, Murley), 57. Jeglič (Netík Rozhodovali: Komarov, Naumov – Golovľov, Menšich, 15.086 divákov

Zostavy: Dinamo Minsk: Haugen – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Lisovec – Kaľužnyj, Szczechura, Cheechoo – Linglet, Ellison, Vesce – Meleško, Drozd, Materuchin – Stepanov, Kitarov, Razvadovsky

Slovan Bratislava: Backlund – Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák – Nagy, Surový, Bartovič – Netík, Tičar, Jeglič – Hudáček, Murley, Vondrka – Ölvecký, Šťastný, Kudrna.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Diváci dnes videli zaujímavý zápas. Domáci majú skvelý tím a silu ukázali najmä vo svojich presilovkách. Aj napriek nepriaznivému stavu v závere zápasu mužstvo neustále bojovalo, ukázalo veľkú vôľu po víťazstve, vytvorilo si tlak, niekoľko šancí a strelilo gól. Som tiež rád s predvedenou hrou v rovnovážnom počte, v ktorej sme boli aktívnejší. Bohužiaľ, zápas sme nedokázali rozhodnúť v predĺžení, ani v nájazdoch, chceli sme viac, no máme aspoň bod.“

Najbližšie sa zverenci trénera Petriho Matikainena predstavia už v sobotu o 15.00 SEČ na ľade Lokomotivu Jaroslavľ.