Martin Zvolensky Futbal

Slovanista vyhral nad Slovanom

V 9.kole Cordoň ligy vycestoval Slovan do metropoly Šariša, Prešova. Dlhoročný hráč aj tréner belasých, Ladislav Pecko už pôsobí na lavičke Tatrana, navyše do svojho nového kádra angažoval útočníka Ľubomíra Meszároša a v obrane hráva aj Michal Hane

Dôverne pozná prácu aj hráčov, preto všetci očakávali, čo tréneri oboch táborov vymyslia a hráči predvedú. Slovan navyše cestoval na východ oslabený o tvorcu hry, pretože včera oznámil ukončenie futbalovej kariéry, kapitán Samuel Slovák. Prvá vyložená šanca bola na strane domácich. V tretej minúte Belejík obišiel Dosoudila, no stroskotal na Putnockom, keď trafil iba do jeho nôh. V 11. minúte udreli hostia. Hneď po ich prvom rohu, ktorý zahrával Grendel, predĺžil Dosoudil na Kissa a ten zblízka skóroval. Onedlho na opačnom konci Piter-Bučko stiesnený Dobrotkom hlavičkoval tesne vedľa. V 20. minúte Prešov vyrovnal. Baran vysunul Papaja, ktorý „vycvičil“ Breznaníka a z uhla trafil na milimetre presne k vzdialenejšej žrdi – 1:1. O 12. minút nato už východniari viedli. Ich gólu predchádzal neodpískaný zákrok na Kissa v prešovskej šestnástke. Protiútok Tatrana rozbehol Baran. Cez Meszároša a Papaja sa lopta dostala pred bránu Slovana, vzápätí si Putnocký nerozumel so Salátom, a tak Katona využil ich zaváhanie gólom do prázdnej brány. V 36. minúte Meszároš unikol Breznaníkovi. Vystrelil, prekonal aj Putnockého, no loptu z bránkovej čiary vykopol Saláta. Ešte v poslednej minúte mohli hostia vyrovnať. Sám pred Divišom sa ocitol Grendel, no trafil iba nedôrazne do prešovského brankára.
Po výmene strán sa čakal viac ofenzívny futbal hlavne zo strany hostí, ktorý ale poriadne dlho neprichádzal. Belasí trafili po prvýkrát medzi žrde v 77. minúte Halenárom. Diviš si však s jeho pokusom poradil. Slovanisti zatlačili súpera až v poslednej štvrťhodine, čo bolo málo. V 88. minúte po chybe domáceho Barana mali hostia veľmi blízko ku gólu. Brankár Diviš proti strele Grendela „vytiahol“ fantastický zákrok, takže sa skóre nemenilo. Nová útočná posila belasých, Filip Šebo, ešte do hry nezasiahol. Prešov si zaknihoval prvé víťazstvo v tejto sezóne, pod vedením dlhoročného srdciara Slovana, Lacka Pecka.

1. FC Tatran Prešov – Slovan Bratislava 2:1 (2:1)
Góly: 20. Papaj, 32. Saláta vlastný – 11. Kiss Rozhodoval: Samotný, ŽK: Baran, Josl, Bašista, Petráš – Guédé, dobrotka, Ivana, Dosoudil, Bagayoko, 2366 diváci
Zostavy a striedania:
Prešov: J. Diviš – Petráš (77. P. Cicman), Baran, Bašista, Josl – Papaj (89. Leško), Katona, Piter-Bučko, Vršajevič – Meszároš, Belejík (64. Guba)
Slovan: Putnocký – Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník (46. Jánošík) – Bagayoko, Kiss, Guédé, Ivana (78. Štepanovský) – Grendel, M. Kuzma (53. Halenár)

Ladislav Pecko, tréner Prešova: ** „Verím, že toto víťazstvo nás posunie o veľký krok dopredu, že získame hernú a psychickú pohodu a pochopiteľne ďalšie body v tabuľke. Toto mužstvo na to určite má. Ukázalo morálnu silu za stavu 0:1. V druhom polčase sme aktívne napádali, súpera nepustili do vážnejšej šance a hrali na brejky. Slovan má svoju kvalitu, no my sme hrali s veľkým srdcom a nasadením.“
J
ozef Jankech, tréner Slovana: ** „Prvý polčas bol kvalitatívne lepší než druhý. Hralo sa hore-dole. My sme mali niekoľko štandardiek a šancí. Súper hrozil z pravej strany, odkiaľ prišli aj góly. V druhej časti som čakal väčší tlak z našej strany, no iba 15 minút je málo. V poslednom čase sa dopúšťame viacerých chýb v obrane, a ťažko dávame góly. Na toto sme doplatili aj v Prešove.“