Futbal

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava si v predposlednom 32. kole Fortuna ligy poradili na domácom trávniku so Zlatými Moravcami najtesnejším výsledkom 1:0. „Belasím" tak zatiaľ patrí 4. priečka v celkovej tabuľke. V poslednom kole sa Slovanisti predstavia na štadióne Dunajskej Stredy.

Ilustračný obrázok k článku Slovan sa tento rok rozlúčil s domácim trávnikom víťazstvom nad Zlatými Moravcami

Na daždom poznačenom trávniku viazla kombinácia, chýbali najmä presné finálne prihrávky a navyše, strely na bránku. Prvý raz zasiahol brankár hostí Kováč po strele Zreľáka až na konci prvej polhodiny.

Po zmene strán hneď z prvého útoku hostí zneškodnil strelu Orávika Perniš. V 55. minúte si na center Oršulu nabehol Mészáros a hoci tiesnený obrancom dostal svoj tím do vedenia.

O šesť minút neskôr prišiel na ihrisko po zranení Kubín a po jeho prihrávke mal šancu na gól hlavou Zreľák. V 83. minúte vyrazil Perniš gólovú strelu Karaša, v nastavenom čase mohol zvýšiť vedenie Mészáros, ale z jeho prieniku „belasí“ získali iba rohový kop.

Hlasy trénerov:

Ján Švehlík, tréner Slovana: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme natiahnuť víťaznú sériu. Terén bol značne podmáčaný. V prvom polčase sme mali menej pohybu, prehrávali sme osobné súboje, súper hral dobre organizovane. Po dohovore v kabíne sme sa zlepšili, dali sme gól. V snahe súpera vyrovnať bolo viac priestoru pre našu hru, pre lepšie kombinácie."

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: „Do Bratislavy sme išli s cieľom prerušiť úspešnú sériu Slovana. Až na inkasovaný gól sme mali dobrú defenzívu, ale v útočnej fáze sme často kazili prihrávky. Bolo to málo, aby sme vážnejšie presadili, boli nebezpečnejší."

Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gól: 55. Mészáros. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Kubík, Mészáros – Mazan, Karaš, Szöke, Mance, 485 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Perniš – Gorosito, Niňaj, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (84. Lásik) – Oršula (61. Kubík), Soumah (28. Peltier), K. Mészáros – Zreľák

ViOn: P. Kováč – Pavlenda, Tipurič, Szöke, Chren – Charizopulos, P. Sabo (75. Mance) – Orávik, Mikinič, Mazan (62. Cebara) – Kirilins (62. Karaš)