Martin Zvolensky Hokej

Slovan víťazne, Konrád s čistým štítom

Belasí sa predstavili na domácom ľade a v zápase slabej úrovne hladko zvíťazili, dokonca bez inkasovaného gólu

Na začiatku duelu ohrozil domáceho brankára Horský, ale Konrád jeho pokus bez väčších problémov zmaril. Ďalšie minúty už patril domácim hokejistom a hneď prvá vážnejšia šanca skončila gólom. Hudáček v 6. minúte prihral od mantinelu pred bránku a Róbert Huna, ktorý sa nenechal odstaviť obrancom, poslal puk bekhendom za Lacov chrbát. O dve minúty sa ocitol v dobrej pozícii aj Bulík, no Laco si s jeho strelou poradil. V 12. minúte mali Žilinčania k dispozícii presilovku, no aj keď sa ihneď nasťahovali do pásma domácich, Konráda prakticky neohrozili. Naopak, zabudli na obranu a v oslabení mohol zvýšiť Bakoš. V závere mali početnú výhodu aj „belasí“, no bez úspechu. V druhom dejstve pokračoval rýchly hokej, ale hralo sa najmä v strednom pásme a obom súperom chýbali nápady. Bez momentu prekvapenia a presných kombinácií sa nedokázali presadiť. Nádejná príležitosť vznikla až v 27. minúte, keď sa Kokavec ocitol sám pred Konrádom, na trikrát však puk do siete nepretlačil. Na druhej strane našiel Hujsa Bakoša, no jeho teč vytlačil Laco ľavým betónom mimo bránky. V 35. minúte mohlo zvýšiť nikým netiesnený Kapuš, v čistej šanci však akoby ani nechcel skórovať a jeho strela išla vysoko nad bránku. Domáci fanúšikovia sa predsa len dočkali gólu dve minúty pred prestávkou. V oslabení ihneď po buly vystrelil Róbert Huna a jeho pokus si našiel cestu za Lacov chrbát – 2:0. Slovan nevyužil svoju druhú presilovku hneď na začiatku záverečného dejstva a ani v ďalších minútach tímy nepredviedli na ľade príliš zaujímavého. Žilinčania boli vpredu slabí a čo prešlo až na bránku, pochytal Konrád. Slovan tak bez väčších ťažkostí dokráčal za ďalším domácim víťazstvom, aj keď herne príliš nenadchol.
Slovan Bratislava – MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. a 38. Róbert Huna. Rozhodovali: J. Konc – Valach, Štefik, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2464 divákov
Slovan Bratislava: Konrád – Jackman, Hájek, Frühauf, Cartelli, Kováčik, Štajnoch, Jendek, Demel – Bakoš, Bulík, Hujsa – Preisinger, Lipiansky, Vaic – Rób. Huna, Hudáček, Rich. Huna – Skokan, Kapuš, Buc
MsHK DOXXbet Žilina: M. Laco – Rúfus, Dlouhý, Krčula, Heš, Devečka, Milovanovič, Ftorek, Oravec- Nemec, Hreus, Kokavec – Petruška, Rataj, Stupka – Slovák, Troliga, Horský – Hájnik, Drevenák

Zdeno Cíger, tréner Slovana: „Z našej strany to nebol taký dobrý výkon. Po dvoch ťažkých zápasoch prišiel taký útlm, nevedeli sme hráčov na začiatku naštartovať. Ale sme spokojný, že sme odohrali efektívny zápas. Hra nebola najlepšia, ale dali sme dva góly a v tretej tretine sme to už ustrážili.“
Július Pénzeš, tréner Žiliny: „Odohrali sme zlé stretnutie. To, čo sme si povedali pred zápasom, sme splnili žiaľ až na dve chybičky, ktoré nás stáli výsledok. Myslím, že sme boli Slovanu vyrovnaným súperom, ale tá efektivita je stále slabá.“ zdroj:TASR