Jakub Forgács Hokej

Bratislavskí hokejisti nastúpili na predposledný prípravný duel pred štartom 7. ročníka KHL. Na ľade Komety Brno sa rozhodovalo až po samostatných nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Slovan v príprave proti Komete Brno: Svižný hokej na oboch stranách s najtesnejším výsledkom

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili vo svojom predposlednom prípravnom dueli pred štartom 7. ročníka KHL na ľade Komety Brno 3:2 po nájazdoch. O góly „belasých“ sa postarali v riadnom hracom čase Libor Hudáček a Žiga Jeglič, rozhodujúci zaznamenal Tomáš Netík. Pri prvom presnom zásahu domácich z hokejky Davida Ostřížeka si pripísal asistenciu slovenský bek Peter König.

Na zápas si našlo cestu 6 744 divákov, ktorí videli od úvodného buly svižný hokej s gólovými možnosťami na oboch stranách. Na prvý úspech však čakali do 18. minúty, keď sa po sérii niekoľkých príležitostí pekným momentom v predbránkovom priestore zaskvel Hudáček. V 25. minúte slávila úspech spolupráca slovinského dua Tičar – Jeglič, po dôraze pred bránkou usmernil puk za Faltera druhý menovaný. O osem minút neskôr sa počas presilovky dočkala aj Kometa, nahodenie Ptáčka od modrej tečoval za Janusa Ostřížek. Záver tretej tretiny však Slovan pri bránení tesného náskoku nezvládol, o vyrovnanie sa 98 sekúnd pred klaksónom postaral dorážkou Vincour. O víťazovi napokon rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých uspel iba Netík.

Slovan zakončí prípravu už vo štvrtok, na domácom ľade vyzve o 18:00 v generálke pred štartom KHL Vítkovice Steel pod vedením Petra Oremusa. Do 7. ročníka ročníka nadnárodnej súťaže vykročí 4. septembra pred vlastnými fanúšikmi proti chorvátskemu Medveščaku Záhreb.

Kometa Brno – HC Slovan Bratislava 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0)

• Góly: 33. Ostřížek (KÖNIG), 59. Vincour – 18. Hudáček, 25. Jeglič, roz. nájazd Netík.
  • Rozhodovali: Jeřábek, Čech – Reich, Skopal
  • 6 744 divákov
  • Zostava Slovana: Janus – Baranka, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Bližňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – White, Tičar, Jeglič