Tomáš Stupavský Futbal

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 24. kola Fortuna ligy 2014/2015 na ihrisku ŠK Slovan Bratislava 3:1 a vrátili sa späť na čelo tabuľky. Dvoma gólmi po zmene strán o tom rozhodol útočník AS Matúš Bero.

Ilustračný obrázok k článku Slovan sa musel na domácom trávniku skloniť pred umením Trenčína. Ten sa po víťazstve vrátil na čelo tabuľky

Trenčín vyhral v lige tri predchádzajúce stretnutia a ak sa chcel dostať späť na špicu tabuľky, musel na Pasienkoch bodovať naplno.

Úvod bol opatrný z oboch strán, Slovan pozorne bránil a nepúšťal súpera k jeho tradičnému kombinačnému štýlu hry. V 6. minúte domáci lekári ošetrovali stopéra Gorosita, ktorý sa o niekoľko minút do hry vrátil. Také šťastie nemal po 20 minútach hry hosťujúci Lobotka, defenzívny štít AS si pri súboji o loptu poranil koleno a z ihriska ho museli odniesť na nosidlách. O štyri minúty neskôr ho nahradil Lawrence.

Slovan potom prebral iniciatívu, ale vo finálnej fáze mu chýbala presnosť a prekvapivý moment. Ten prišiel od Trenčanov v 43. minúte. Po domácom rohu obrana AS odkopla loptu, tá sa dostala až k šprintujúcemu Van Kesselovi, ktorý vyhral súboj s Čikošom, obišiel Perniša a otvoril skóre – 0:1.

„Belasí“ nastúpili po zmene strán odhodlaní pobiť sa o výsledok a ich snaha priniesla aj gólový efekt. Po hodine hry pekne potiahol loptu Milinkovič, ktorý ju posunul Čikošovi. Jeho strelu z päťky Šemrinec v bránke hostí ešte kryl, ale na dorážku Mészárosa už nestačil – 1:1. Slovan sa však z remízy dlho netešil, najväčšiu zásluhu mal na tom Matúš Bero.

Mladý útočník AS sa najskôr presadil po individuálnej akcii, keď vyhral osobný súboj nad Salátom a zvnútra šestnástky obstrelil Perniša – 1:2. O šesť minút neskôr zahrávali hostia priamy kop, ktorý Koolwijk napálil len do múru, ale k odrazenej lopte sa dostal opäť Bero a svojím druhým gólom v zápase poslal Trenčín do pohodlného náskoku.

Slovan už potom rezignoval, hostia mohli zvýšiť vedenie po akcii Van Kessela a hlavičke striedajúceho Mondeka. Trenčania po výsledku 3:1 preskočili Žilinu, pred ktorou majú na čele tabuľky po nedeli jednobodový náskok.

Jozef Chovanec, tréner Slovana: „Trúfam si povedať, že do 40. minúty sme držali s Trenčanmi krok. Bohužiaľ, v posledných zápasoch nás trápia individuálne chyby. To bol prípad prvých dvoch gólov súpera, tretí presný zásah v podaní hostí bola krásne trafená strela. Oni štyri-päťkrát vystrelili na bránu, dali tri góly. V útoku boli veľmi efektívni, my sme sa trápili. Opakujem ešte raz, individuálne chyby nás zrážajú do kolien. Rozhodla aj väčšia kvalita na strane súpera, Trenčania podávajú stabilné výkony už dlhší čas. Náš tím je v procese tvorby, skúšame rôzne varianty. Snaha u hráčov je, ale snaha je málo.“

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Začnem asi s tým, že dnešné víťazstvo si nesmierne vážime. Nerodilo sa ľahko, nepodali sme stopercentný výkon. Ale hrali sme pomerne dobre, i keď určite vieme hrať aj lepšie. Ale každé víťazstvo vonku chutí, to zo Slovana dvojnásobne. Teší ma, že niektorým neprajníkom sme ukázali, že vieme hrať aj na prírodnej tráve, nielen na umelej. Samozrejme, mrzí nás zranenie Lobotku, zatiaľ neviem, aké je vážne. Bero je veľká nádej nielen trenčianskeho, ale dovolím si povedať že aj celého slovenského futbalu.“

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:3 (0:1)

Góly: 59. Mészáros – 43. Van Kessel, 63. a 69. Bero. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Ramon (AS), 1550 divákov

Zostavy a striedania:

Slovan: Perniš – Dobrotka, Saláta, Gorosito, Čikoš – Štefánik, Simovič – Peltier (65. Oršula), Milinkovič, Mészáros (75. Ďuriš) – Zreľák

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramon, Rundič, Madu – Lobotka (24. Lawrence) – Guba (64. Mondek), Koolwijk, Rabiu (82. Kleščík), Van Kessel – Bero