Nina Táborská Hokej

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali sériu troch domácich stretnutí v KHL neúspešne. Vo štvrtkovom dueli prehrali v Slovnaft aréne so Sibirom Novosibirsk 2:3 a prerušili tak šnúru troch víťazstiev. V tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí siedme miesto.

Ilustračný obrázok k článku KHL: Slovan podľahol Sibiru Novosibirsk 2:3. Zranil sa jeho elitný útočník Ladislav Nagy

Slovan prehrával od 13. minúty po presnom zásahu Sergeja Šumakova, no ešte v prvej tretine stihol stav otočiť zásluhou gólov Václava Nedorosta v presilovke a Tomáša Surového, ktorý sa presadil po úniku v oslabení.

V nervóznom stretnutí rozdali rozhodcovia päť vyšších trestov, v 18. minúte sa po zákroku Michala Sersena na Sergeja Šumakova strhla hromadná bitka a domáci obranca putoval predčasne pod sprchy.

V druhej tretine hostia obrátili skóre zásluhou Jonasa Enlunda a Dmitrija Monju. V záverečnej časti už domáci napriek veľkej snahe nedokázali vyrovnať.

Premiéru v „belasom“ drese absolvoval český krídelník Tomáš Rachůnek. Duel nedohral najproduktívnejší hráč Slovana Ladislav Nagy, ktorý po strete s Andrejom Konevom v I. tretine putoval na vyšetrenie do nemocnice.

Zverenci Petriho Matikainena najbližšie v Slovnaft aréne privítajú v piatok o 19.30 h Amur Chabarovsk a domácu sériu zakončia v nedeľu 2. novembra proti Admiralu Vladivostok (17.00 h).

Góly

17. Nedorost, 20. Surový (Bartovič) – 13. Šumakov (Sannikov), 25. Enlund (Kugryšev, Hersley), 28. Monja (Kopejkin, Mamašev).

Rozhodovali

Kiseľov, Ščeňov – Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Sersen 5 min+DKZ za vrazenie, Sigalet 5 min za hrubosť, Štajnoch 10 min za nešportové správanie – Konev 10 min za nešportové správanie, Gubin 5 min za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, zmeny a striedania: Slovan od 21. min s Lužom, 9681 divákov.

Zostavy

Slovan Bratislava: Backlund – Foster, Baranka, Sersen, Sigalet, Štajnoch, Mihálik – Nagy, Surový, Bartovič – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Hudáček – Šťastný, Bližňák, Rachůnek

Sibir Novosibirsk: Koskinen – Alexejev, Hersley, Mamašev, Ožiganov, Gimajev, Ignatovič, Konev – Kugryšev, Koskiranta, Enlund – Monja, Bobrov, Kopejkin – Sannikov, Gubin, Šumakov – Šalunov, Vorošilo, Butuzov