Martin Zvolensky Futbal

Slovan len remizoval

V 14.kole Corgoň ligy cestovali Slovanisti po body do Zlatých Moraviec.

Úvodné minúty stretnutia priniesli vzruch pred oboma bránami. Už v 3. minúte v gólovej pozícii hlavičkoval Bagayoko, ale jeho pokus Kuciak vytlačil na roh. V 8. minúte sa do lopty z dobrých 20 m oprel Dobrotka, jeho strele však chýbali decimetre. V 10. minúte domáci rozohrali parádnu akciu po pravej strane, Tomko spätnou prihrávkou našiel Náthera a ten nechytateľnou strelou k pravej žrdi otvorilo gólový účet zápasu. V 23. minúte nasledovala opäť pekná akcia domácich po osi Kuračka – Pavlenda, ale s nepresnou koncovkou Tomka. Po polhodine hry Babic rozohral rohový kop, Pavlovičovu prudkú strelu však Putnocký kryl. V závere 1. polčasu vyrobili domáci závar v pokutovom území, ale Náther sa ani na dvakrát nepresadil. Druhý polčas začal pre domácich šokujúco. V 46. minúte striedajúci Halenár poslal prudký center do päťky a Šebo pohotovo vyrovnal. Už o minútu sa mohlo skóre opäť meniť, ale Halenárovu gólovú strelu domáca obrana odvrátila na roh. V týchto chvíľach tlak „belasých“ gradoval. V 52. minúte sa diali neuveriteľné veci v domácom pokutovom území. Najskôr Saláta v čistej gólovej pozícii mieril iba do Kuciaka, vzápätí Halenár z uhla poslal loptu pozdĺž celej bránkovej čiary do územia nikoho. V 64. minúte sa agilný Šebo predral až pred Kuciaka, ten však jeho strelu vytlačil na roh. Od tohto momentu sa hra vyrovnala a o víťazný gól sa snažili obaja súperi. V 83. minúte napriahol spoza šestnástky Ivana, ale jeho strele chýbala presnosť. Keď v závere Božičovu strelu kryl Kuciak a na opačnej strane Orávikovu hlavičku Putnocký, zrodila sa spravodlivá deľba bodov.

ViOn Zlaté Moravce – Slovan Bratislava  1:1 (1:0)       Góly: 10. Náther – 46. Šebo. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Paulovič, Kuciak, Chren – Dobrotka, 3218 divákov       Zostavy a striedania:         ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren – Pavlovič – Náther (65. Tomášek), Babic (90. Ondrejka), Kuračka, Candrák (79. Orávik) – Tomko.       Slovan Bratislava: Putnocký – Jánošík, Saláta (79. Kuzma), Dosoudil Dobrotka – Božič – Bagayoko, Grendel (75. Guédé), Kiss (46. Halenár), Ivana – Šebo

** Karel Jarolím, tréner Slovana: ** „Do zápasu sme vstúpili slušne, avšak netrvalo to dlho. Pustili sme ViOn do vedenia a do konca polčasu sme nedokázali smerom dopredu nič vytvoriť. Rozhodujúci moment bol, že sa nám hneď po zmene strán podarilo vyrovnať. Mali sme aj ďalšie príležitosti a v druhom polčase sme boli bližšie k víťazstvu.“

** Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: ** „Bol to kvalitný zápas dvoch rozdielnych polčasov. Škoda, že sme nedali druhý gól. Po zmene strán Slovan hneď vyrovnal a mal aj ďalšie šance. Postupne sme hru vyrovnali, nakoniec sme spokojní s bodom. Myslím, že remíza je spravodlivá.“

Tabuľka po 14. kole:        1. MŠK Žilina             14  8  6  0  ­31:12  30        2. FK Senica             14  8  2  4  ­16:13  26        2. Spartak Trnava         14  6  6  2  17: 7  24        4. Slovan Bratislava     14  6  3  5  ­26:15  21        5. ViOn Zlaté Moravce     14  5  6  3  ­15:15  21        6. Dukla Banská Bystrica 14  5  5  4  ­18:12  20        7. DAC Dunajská Streda   14  5  4  5  ­14:14  19        8. MFK Ružomberok         14  5  3  6  ­11:16  18        9. FC Nitra               14  5  3  6  ­13:21  18       10. MFK Dubnica           14  4  2  8  ­13:26  14       11. MFK Košice             14  2  3  9  ­10:24   9       12. Tatran Prešov         14  1  5  8   9:18 8