Martin Zvolensky Hokej

Slovan hral, no nevyhral

Piatym zápasom pokračovala štvrťfinálová séria play off hokejovej extraligy na Ružinovskom štadióne. Belasým chýba k postupu posledný krok, lenže ten býva najťažší. Trenčania si víťazstvom vybojovali ďalší zápas na domácom ľade.

Slovan začal aktívne, ale pribrzdilo ho vylúčenie Hájeka, ktoré hostia v 3. minúte potrestali vedúcim gólom z hokejky Sekeráša – 0:1. Domáci sa po inkasovaní zahryzli do svojho súpera, ten však na čele s bezchybným Kováčom úspešne odolával a naďalej hrozil nebezpečnými brejkami. Hoci mal Slovan puk častejšie na svojich hokejkách, územná prevaha v úvodnom dejstve mu nebola nič platná a mužstvá odchádzali do šatní za stavu 1:0 pre Duklu.
Ani v druhej tretine sa obraz hry príliš nezmenil, hostia naďalej umnou hrou kontrolovali svoje vedenia. Blízko k vyrovnaniu mal v 25. minúte Bakoš, no svoj odvážny prienik nezakončil podľa svojich predstáv a o ďalších pár minút netrafil bránu v nádejnej pozícii ani Hudáček. Konrád v bráne Slovana mal menej práce ako jeho náprotivok, no pri strelách Gašparoviča a Bednára sa musel mať na pozore. Dukla pridala druhý úder v 33. minúte, keď sa strelou z ľavej strany presadil Ďuriš – 0:2.
Domácim sa naskytla obrovská príležitosť na strelenie kontaktného gólu po 35 sekundách tretej tretiny, keď Sekeráš fauloval unikajúceho Hujsu, ktorý však nariadené trestné strieľanie nepremenil. V 45. minúte Preisinger našiel pred Kováčovou bránou voľného Frühaufa, no ten v tutovke minul priestor troch žrdí. Trenčiansky gólman sa zaskvel aj o štyri minúty neskôr pri šanci Jackmana. Necelé štyri minúty pred záverečnou sirénou zdramatizoval duel Uram, ktorému sa pri avizovanom vylúčení podarilo prepasírovať puk za Kováčov chrbát – 1:2. Hostia si následne vybrali oddychový čas a napriek tlaku Slovana a hre bez brankára v posledných sekundách doviedli zápas do víťazného konca. Ani bitka medzi Kapušom a Chovanom nezmenila výsledok zápasu. Slovanisti majú ešte dva mečbaly, z toho prvý na ľade Dukly už v pondelok.

Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 57. Uram (Bakoš) – 3. Sekeráš, 33. Ďuriš (Jánoš, Bednár). Rozhodovali: D. Konc, Müllner – Novák, Stano, vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Hájek a Hujsa (obaja Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, Kapuš (Slovan) a Chovan (Trenčín) 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3380 divákov (vypredané).
/stav série: 3:2/

Zostavy:
HC Slovan Bratislava:
Konrád – Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, Rullier, Kováčik, Preisinger, Bohunický – Bakoš, Nedorost, Hujsa – Uram, Bulík, Lipiansky – Skokan, Kapuš, Buc – R. Huna, Hudáček, Ri. Huna
Dukla Trenčín:
Kováč – Sekeráš, Bednár, Hruška, Trefný, Chovan, Tomko, Jarábek, Ružička – Pardavý, Blatný, Kopecký – Tybor, Gašparovič, Tvrdoň – Mikula, Ďuriš, Jánoš – Naurov, Daňo, Koložváry ** Zdeno Cíger, tréner Slovana:** „Keď nedáme gól, nedá sa vyhrať. Odišla nám doterajšia efektivita, súper nám nedal veľa priestoru. Tam sme zlyhali, musíme sa viac tlačiť do brány. Ideme však ďalej, séria sa nekončí, musíme sa dať dokopy a do Trenčína vyraziť kolektívne a bojovne.“

Dušan Gregor, tréner Dukly: "Rozhodol tímový a disciplinovaný výkon, pričom nechýbalo ani potrebné srdiečko a šťastíčko, ktoré pri nás nestálo v predošlých troch zápasoch. V tretej tretine sme sa dostali pod veľký tlak, ale myslím si, že sme zaslúžene znížili stav série a tešíme sa na domáci zápas.“

Ľubomír Sekeráš, obranca Trenčína: „Musím sa poďakovať Jackmanovi, ja som vystrelil a on to na naše šťastie dorazil do brány. Bol to dôležitý gól, ale najdôležitejší bol náš výkon. Klobúk dole pred všetkými chalanmi. Aj Uramov gól bol náhodný, ale nakoniec sme to udržali a ešte to môže byť dramatické. Diváci musia byť spokojní a v Trenčíne to bude zaujímavé.“
**Marek Uram, útočník Slovana: **„Zápas sa mi ťažko hodnotí. Vraciame sa do Trenčína, lebo s jedným gólom sa ťažko vyhráva. Náš gól mal padnúť už dávno, nie štyri minúty pred koncom, to už bolo neskoro. Po góle sme ešte ožili, mali sme tam pár šancí, no žiaľ už to tam nepadlo. Musíme sa vrátiť k našej hre, Trenčín začal dobre brániť.“