Martin Zvolensky Hokej

S náskokom a v pohode

Slovanisti cestovali na 3. štvrťfinálový zápas play off do Trenčína s dvojzápasovým náskokom. ,,Na ťahu“ boli Trenčania, preto sa očakával zaujímavý súboj.

Tradičný úvodný tlak umocnený v 23. sekunde presilovou hrou za faul hosťujúceho Nedorosta bol korunovaný v 4. minúte úvodným gólom Jánoša. Od začiatku desiatej minúty hrala Dukla ďalšiu presilovku, ale Konrád bol pozorný. V čase 10.07 výhodu presilovky mali hostia, ale skórovať mohli domáci. Ďalšiu presilovú hru Dukla taktiež nevyužila, ale pri brejku Tybora a Bednára Koložváry zvýšil na 2:0. V 18. minúte pri trme-vrme pred Hiadlovského bránkou znížili hostia na 1:2. Autorom gólu bol Róbert Huna v spolupráci s Preisnigerom a Hájekom.
V druhej časti hry padali góly až v závere. V jej úvode mal veľkú snahu na vyrovnanie Slovan. Hlavne pri vylúčení Jánoša, sa po jeho návrate hra vyrovnala a niekoľko šancí na zvýšenie mali domáci. Tri góly v Hiadlovského sieti padli v závere tretiny. V 39. minúte znížil Nedorost a v 40. minúte vyrovnal Bakoš a vedúci gól Slovana padol z hokejky Lipianského. Dráma sa očakávala v treťom dejstve.
V tretej časti hry hokej napredoval. Trenčín mal veľkú šancu na vyrovnanie v 42. minúte, ale jeho akcie neboli dôrazné. V 42. minúte pri brejku Mikulu bol tento podrazený, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. Bol to zrejme rozhodujúci okamih pre Slovan, lebo vzápätí Nedorost zvýšil na 3:5 a skúsených hostí výsledok ukľudnil a držal ich aj brankár Konrád. Na konečných 3:6 upravil opäť Nedorost. Súboj pokračuje zajtrajším zápasom, kde už môžu belasí rozhodnúť o svojom postupe.

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)
Góly: 4. Jánoš (Tybor), 15. Koložváry (Tybor, Bednár), 39. Tybor (Ďuriš, Sekeráš) – 18. R. Huna (Preisinger, Hájek), 36. Nedorost (Hujsa), 40. Bakoš (Hájek, Jackman), 40. Lipiansky (Frühauf, Skokan), 43. Nedorost (Hujsa, Bakoš), 52. Nedorost (Hujsa). Rozhodovali: Ország, Lauff – Gajan, T. Orolin, vylúčení: 7:9, navyše: Mikula (Trenčín) 10 minút za napadnutie hokejkou, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 5730 divákov.
/stav série: 0:3/

//Dukla Trenčín:// Hiadlovský – Sekeráš, Bednár, Hruška, Bolf, Chovan, Tomko, Jarábek, Koložváry – Pardavý, Blatný, Melichárek – Mikula, Gašparovič, Tvrdoň – Naurov, Ďuriš, Kopecký – Tybor, Filo, Jánoš
//HC Slovan Bratislava://
Konrád – Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, Kováčik, Štajnoch, Rullier, Bohunický – Bakoš, Nedorost, Hujsa – Skokan, Kapuš, Lipiansky – Uram, Hudáček, Buc – R. Huna, Preisinger, Ri. Huna Hlasy trénerov:
**Dušan Gregor, tréner Trenčína: **„Škoda chýb obrany v závere druhej tretiny. Kontaktný gól sme mali na hokejke pri trestnom strieľaní, ale neuspeli sme.“
**Zdeno Cíger, trénera Slovana: **„Naše víťazstvo bolo dielom taktiky, keď sme prečkali úvodný nápor súpera. Víťazstvo sme dotiahli prakticky troma gólmi v závere druhej tretiny.“ Zdroj+foto: TASR