Ružinov podporí 48 nápadov. Ktoré projekty sa môžu tešiť?

Ide najmä o projekty z oblasti životného prostredia zamerané hlavne na znižovanie odpadu, ale aj nápady na podporu telovýchovy, športu či voľnočasových aktivít mladých.

Ilustračný obrázok k článku Ružinov podporí 48 nápadov. Ktoré projekty sa môžu tešiť?
Zdroj: Ružinovské Echo

Bratislavský Ružinov podporí tento rok 48 projektov za viac ako 157-tisíc eur. Ide najmä o projekty z oblasti životného prostredia zamerané hlavne na znižovanie odpadu, ale aj nápady na podporu telovýchovy, športu či voľnočasových aktivít mladých.

Medzi projekty, ktoré uspeli v grantovej výzve však patria aj tie, ktoré sa o finančnú podporu uchádzali v oblasti kultúry, vzdelávania, sociálnej oblasti a rozvoja komunity. Informovala o tom ružinovská hovorkyňa Marianna Šebová.

Komunitná záhrada aj petangové ihrisko

Medzi schválené projekty patria napr. moderné „street art“ umelecké maľby v Parku Andreja Hlinku, inšpiratívna záhrada v Materskom centre Hojdana, komunitná záhrada Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave či projekt s názvom Zvýšenie efektívnosti separácie odpadu na stojisku s prístreškom.

Z oblasti športu dostalo finančnú podporu aj petangové ihrisko v areáli Základnej školy Kulíškova alebo piaty ročník podujatia Ružinovský plavecký maratón. „Teší ma, že obyvatelia, ako aj združenia a firmy, ktoré v mestskej časti pôsobia, takýmto spôsobom aktívne prispievajú k lepšiemu a kvalitnejšiemu životu v Ružinove,“ skonštatoval starosta Dušan Pekár.

Do grantovej výzvy na tento rok sa prihlásilo 69 projektov. Na tie mohli žiadatelia získať od 500 do 5 000 eur. Z celkového počtu vylúčila grantová komisia, ktorá jednotlivé nápady posudzovala, 12 projektov pre ich formálne nedostatky a ďalších deväť odporučila miestnemu zastupiteľstvu nepodporiť. Ružinovskí miestni poslanci na svojom ostatnom rokovaní odsúhlasili podporu pre 48 projektov, ktoré predložili fyzické i právnické osoby.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR

Odporúčame