Martin Zvolensky Futbal

Prekvapenie sa nekonalo

Tatran posmelený jesenným víťazstvom aj trénerom Ladislavom Peckom si proti Slovanu veril. Belasí nenechali nikoho na pochybách a v 20. Kole Corgoň ligy presvedčivo zvíťazili.

V 8. minúte fauloval Bašista a rozhodca Valášek nariadil pokutový kop. Žofčákovu prízemnú strelu síce Plánička vystihol, ale na dorážanú strelu bol už prikrátky. Ten istý hráč mohol zvýšiť o 10 minút neskôr, ale Plánička stihol vyraziť na roh. Prešovský brankár potvrdil svoje kvality aj po strele Guédého. Na druhej strane v 22. minúte sa po sóle Žůreka vyznamenal Putnocký. V 36. minúte zvýšil vedenie domácich Kordič, keď hlavou zmenil smer centrovanej lopty. Slovan sa s dvojgólovým vedením neuspokojil, územnú prevahu mal aj po zmene strán. Zo štandardných situácií hrozil najmä Žofčák. Do najväčšej šance sa v 67. minúte dostal Kordič, ale zoči-voči prešovského brankára neprekonal. V 66. minúte nastúpil po prvý raz po zranení tváre útočník Šebo a po nezištnej prihrávke Kordiča dal do odkrytej časti bránky tretí gól svojho tímu. Tesne pred záverečným hvizdom Šebo upravil na konečných 4:0. ** Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0**)
Góly: 79., 90. Šebo, 10. Žofčák, 36. Kordič. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Szarka – Bašista, Čep, Josl, Macko, Krajník, 2515 divákov.

** Slovan:****** Putnocký – Pauschek (80. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, Hrdlička – Milinkovič, Guédé, F. Kiss, Žofčák (71. Grendel) – Kordič, Szarka (66. Šebo)
1. FC Tatran: Plánička – P. Petráš, P. Bašista (46. Guba), Čep, Josl – Papaj (46. Baran), Krajník, M. Vyskočil (75. Katona), Vršajevič – Žůrek, Macko

Karel Jarolím, tréner Slovana: „Vedeli sme, že súper je húževnatý, že má vo svojich radoch brejkových hráčov, na ktorých sa bude spoliehať. Pomerne skoro sme sa dostali do vedenia, po druhom góle sme už verili, že to dotiahneme do úspešného konca. Napokon sme súpera ešte potrestali dvoma gólmi.“
**Ladislav Pecko, tréner Tatrana: **„Bohužiaľ sa nám nepodarilo získať ani bod. Snažili sme sa, bojovali, ale súper bol lepší. Musíme sa sústrediť na ďalšie zápasy a získavať životne dôležité body.“

11. Prešov 20 5 5 10 14:26 20
12. Dubnica 20 4 5 11 13:35 17 Poradie strelcov futbalovej Corgoň ligy v sezóne 2010/2011 po stretnutiach 20. kola:

10 gólov: Tomáš Oravec (Žilina)
9 gólov: Tomáš Majtán (Žilina), Ondřej Smetana (Senica)
8 gólov: Jaroslav Diviš (Senica)
7 gólov: Ľubomír Bernáth (Trnava), Róbert Pich (Banská Bystrica), Filip Šebo (Slovan Bratislava)
6 gólov: Filip Kiss****** (Slovan Bratislava), **Marko Milinkovič (Slovan Bratislava/Košice), Juraj Piroska (Senica)
5 gólov: Róbert Rák (Nitra), Karel Kroupa (Ružomberok), Peter Kuračka (Zlaté Moravce), Andrej Hesek (Banská Bystrica)
4 góly: Zoltán Harsányi (Dunajská Streda), Patrik Gross, Koro Issa Ahmed Kone (obaja Trnava)
3 góly: **Erik Grendel, Juraj Halenár, Karim Guédé
(všetci Slovan Bratislava)
2 góly: **Samuel Slovák, Martin Dobrotka, Igor Žofčák
1 gól: **Milan Ivana, Mamadou Bagayoko, Mario Božič, Jakub Sylvestr, Kornel Saláta, Krešimir Kordič****** (všetci Slovan Bratislava) Zdroj+ foto:TASR