Piaf! The Show: Oslava života s francúzskym šarmom

Doprajte si skutočný umelecký zážitok a okúste autentickú atmosféru parížskych ulíc. Piaf! The Show opäť prichádza do Bratislavy podmaniť si srdcia divákov.

Talentovaná speváčka Anne Carrere ako ústredný prvok veľkolepého predstavenia, ktoré prináša agentúra Comunique, stojí za mnohými úspešnými predstaveniami, napríklad aj za šou Máša a medveď na ľade.

Zážitok z Paríža

V rámci predstavenia Piaf! The Show 5. decembra, Carrere sugestívne herecky interpretuje známe, francúzske, šansónové piesne ako Non, Je ne regrette rien alebo La Vie en Rose, ktorých obsah pramení z bohatých zážitkov turbulentného života Piaf.

Veľkolepý výkon talentovanej speváčky umocňuje výnimočná súhra medzi ňou a francúzskymi umelcami, ktorí ju hudobne sprevádzajú na piane, akordeóne, kontrabase a perkusiách. No celkový autenticky zážitok z prostredia Paríža zabezpečuje aj umelecky spracovaná scéna s príjemne tlmenými svetlami a zábermi zo života samotnej Edith Piaf.

Predstavenie si môžete vychutnať v dvoch 50-minútových dejstvách, ktoré sú oddelené prestávkou. Jednotlivé dejstvá majú v sebe bohato obsiahnutý príbeh života a kariéry Edith Piaf, rozprávaný prostredníctvom starostlivo zvolených nadčasových piesní. Tie formovali nielen umeleckú a kultúrnu scénu, ale aj vnútorné prežívanie mnohých ľudí vo Francúzsku.

Ako tvrdila Piaf vo svojich spomienkach: ,,Nikdy sa mi nepodarilo udržať si nadlho človeka, ktorého som milovala." No ona si práve svojou úprimnou, básnicky vyjadrenou autobiografiou získala slávu, srdcia a pozornosť mnohých ľudí. Piaf učaroval zo všetkých štýlov najviac šansón, práve v ňom nemusela svoju pozornosť venovať len zmysluplnosti spievaného textu a kvalite speváckeho výstupu. Svoj prejav mohla obohatiť aj o sugestívnu a podmaňujúcu hereckú interpretáciu, ktorou vyjadrovala svoj postoj, pocity a myšlienky.

Nezabudnuteľný hlas

Podmaňujúci prístup k skladbám prejavuje aj Carrere, rodáčka z južného Francúzska, ktorá má s Piaf spoločný aj samotný hlas, ten je takmer identický s ikonickým hlasom Piaf. „Spoznala som v hlase a osobnosti Anne Carrere Edith Piaf na vrchole jej kariéry,“ povedala o umelkyni priateľka a speváčka legendárnej šansoniérky Germaine Ricord.

O nezabudnuteľnom hlase presvedčila Carrere divákov už na celom svete, rovnako aj v Bratislave, kde sa nebála vyzvať do tanca mužov z publika a nežným spôsobom s nimi na pódiu flirtovať. Obratne sa menila zo zmyselnej dámy na roztopašné dievčatko, čím dopĺňala charakter, obsah spievaných piesní a vytvorila ľuďom autentický, hudobný zážitok, ktorý spojil nielen milovníkov francúzskeho šansónu.

Vstupenky na hudobné predstavenie Piaf! The Show sú dostupné v sieti predpredaj.sk.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame