Martin Zvolensky Futbal

Petržalka aj Slovan víťazne

2.kolo Slovenského pohára vo futbale pokračovalo dnes ďalšími zápasmi. Na domácich ihriskách sa predstavili obe bratislavské mužstvá

FC Petržalka si vo včerajšom zápase poradila s účastníkom najvyššej súťaže, mužstvom zo Žitného ostrova DAC Dunajská Streda. Petržalčania síce od 37.minúty prehrávali, keď úspešným strelcom DAC bol Matúš, ktorý po Gašparíkovej strele dorazil loptu do brány. V závere polčasu mali príležitosť hráči Petržalky. Priamy kop Martina Šveca skončil po teči v bráne hostí a do šatní išli obe mužstvá s nerozhodným výsledkom. Pred vlastným publikom sa domáci nezľakli corgoňligistu a už v 47.minúte sa radovali druhý raz. Úspešným strelcom bol Luhový. Petržalčania bojovným výkonom a väčším odhodlaním ubránili jednogólové víťazstvo a zaslúžene postúpili do 3.kola

Slovan, ako obhajca SP vstúpil do bojov až v 2.kole a privítal trápiaci sa Púchov. V útoku belasých sa predstavil vyliečený Juraj Halenár aj Filip Šebo a nová posila v obrane Slovinec Andrej Pečnik. Napriek slnečnému počasiu neprilákali nové posily ani súper veľa divákov. Slovanisti sa pustili do protivníka a v 22. minúte už bolo 2:0. Najprv sa presadil Štepanovský a potom aj Šebo. Gólom predchádzali dve nastrelené žrde a do polčasu nevyužil šancu ani Štepanovský. Slovan bol aktívny aj v druhom polčase. Filip Šebo nastrelil brvno a jeho 2.gól nebol uznaný pre ofsajd. V 56. minúte mal Ďuratný príležitosť streliť gól, ale netrafil bránu, a tak si napravil chuť Filip Šebo druhým gólom. Ďalší pridal Štepanovský a po jednom aj striedajúci Kiss a v závere hlavou Kornel Saláta. Slovan tak jasným víťazstvom postúpil do 3.kola. Zápasom Nemšová – Trnava uzavrú 2.kolo 28. septembra. **
Slovan Bratislava – FK Púchov 6:0 (2:0)**
Góly: 18. a 73. Štepanovský, 22. a 69. Šebo, 81. Kiss, 86. Saláta. Rozhodoval: Hrčka, 673 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký – Jánošík (60. Gúedé), Saláta, Dobrotka, Pečnik (69. Kiss) – Štepanovský, Božič, Králik, Bagayoko – Halenár (60. Kuzma) – Šebo
Púchov: Jankovič – Korený, Riška, Marušinec, Martinka – Struška (53. Hurtoň) – Pilát, Šupák, Carrera (46. Ciesar), Ďuratný – Svorada (46. Luhový)

** FC Petržalka 1898 – DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:1)**
Góly: 45. Švec, 47. Luhový – 37. Matúš