Na jeseň otvorí v Dúbravke svoje brány nová materská škola

Dúbravskí škôlkári sa začiatkom septembra nasťahujú do vynovených priestorov bývalých jaslí na Fedákovej ulici.

Ešte začiatkom novembra minulého roka to bol len chátrajúci betónový skelet, v súčasnosti je budova bývalých jaslí na Fedákovej ulici v bratislavskej Dúbravke necelé dva mesiace od otvorenia novej materskej školy v jej priestoroch.

„Aktuálne už prebieha finalizácia, aby mohol objekt od septembra fungovať. To znamená úpravy terénu, ihriska či bezbariérový prístup v areáli. Vo vnútri objektu sa zariaďujú miestnosti nábytkom a aj kuchyňa,“ Bratislava24.sk informovala Lucia Marcinatová z tlačového oddelenia miestneho úradu v Dúbravke.

Zvýšia kapacity pre škôlkárov

Mestská časť sa rozhodla zrekonštruovať zničenú a zanedbanú budovu a vybudovať v nej novú škôlku z dôvodu nedostatku miest pre škôlkárov. „Vlani miestny úrad nevyhovel 260 žiadostiam o prijatie, tento rok je číslo lepšie. K dnešnému dňu nemáme umiestnených 91 detí,“ informovala nás na jeseň minulého roka Marcinatová.

Rekonštrukčné práce sa začali v novembri minulého roka a mali by byť ukončené v najbližších dňoch. V budove vzniknú štyri triedy, ktoré už v septembri privítajú 92 malých Dúbravčanov.

Budova slúžila v minulosti ako detské jasle. Bývalé vedenie Dúbravky ukončilo ich prevádzku v roku 2009 s dôvodom, že v objekte bude fungovať zariadenie pre seniorov. Tento prísľub však ostal len na papieri a budova odvtedy chátrala. To sa zmenilo až tento rok a Dúbravčania sa tak môžu tešiť na novú materskú školu.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame