Martin Zvolensky Hokej

Majster na kolenách

Belasé útoky v 46.kole hokejovej Slovnaft extraligy boli nad sily Košičanov a Slovan potvrdil dobrú formu v novom roku.

Domácim vyšiel štart do stretnutia, keď už v 6. minúte viedli 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 3. minúte Bakoš, ktorý dorazil za Hudáčkov chrbát strelu Jackmana od modrej čiary. Nasledujúce oslabenie Košičania prežili, no tesne po vypršaní Slimákovho trestu našiel medzeru v postavení hosťujúceho gólmana Skokan. Vypredané tribúny aj v ďalšom priebehu sledovali rýchly hokej so šancami na oboch stranách, pričom zápas vďaka vysokému nasadeniu hráčov svojou kvalitou v ničom nezaostával za duelmi play off.
V druhom dejstve sa už hral opatrnejší hokej s miernou prevahou Košičanov, ktorí však svoje útočné akcie nedokázali doviesť do úspešného konca. Napriek veľkému tlaku v presilovkách sa im nedarilo prekonať Konráda ani v nich a tak prišiel v 30. minúte trest v podobe gólu Skokana, ktorý po nezištnej prihrávke Buca potrestal chybu súperovej obrany – 3:0. Snaživí hostia naďalej márne dobíjali Konrádovu svätyňu, no v samom závere druhej dvadsaťminútovky mohli inkasovať aj štvrtý gól pri tutovke Preisingera.
Belasí potvrdili vysokú streleckú efektivitu aj v záverečnej tretine, keď v 44. minúte po spolupráci bratskej dvojice Hunovcov zakončil do odkrytej brány Róbert – 4:0. Hostia po inkasovaní štvrtého gólu poľavili v ofenzívnom snažení a paradoxne až vtedy sa im podarilo prekonať Konráda, keď iskierku nádeje vykresal osem minút pred koncom obranca Homer – 4:1. Po Štajnochovom faule na Gmittera hrali hostia štvorminútovú presilovku, v ktorej však gól nepadol rovnako ako do konca zápasu a Slovan po jednom z najlepších výkonov v sezóne zdolal tabuľkového lídra 4:1.

Slovan Bratislava – HC Košice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 3. Bakoš, 6. Skokan, 30. Skokan, 44. Róbert Huna – 52. Homer. Rozhodovali: Lokšík – Novák, Stano, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3380 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Konrád – Jackman, Hájek, Frühauf, Cartelli, Kováčik, Štajnoch, Jendek, Demel – Bakoš, Bulík, Hujsa – Preisinger, Lipiansky, Vaic – Rób. Huna, Hudáček, Rich. Huna – Skokan, Kapuš, Buc
**HC Košice: **Hudáček – Tabaček, Homer, Šterbák, Deyl, Grman, Šeda, Slimák, Jokeľ – Miklík, Kristek, Andrašovský – Dravecký, Gron, Bartoš – Fabuš, Jenčík, Huba – Gmitter, Frolík, Baláž Zdroj:TASR