František Varga Hokej

Košice porazili Slovan

Košičania vybojovali ďalšie tri body...

HC Košice – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Góly: 5. Tomík (P. Bartoš, S. Gron), 22. P. Bartoš (S. Gron, M. Grman) – 32. Róbert Huna (J. Kováčik, Kapuš). Vylúčení: 3:2 na 2 min, Marcel Haščák (Košice) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Gajan, M. Novák, 8093 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Huba, Šeda, Deyl – Michel Miklík, Jenčík, Vorel – Tomík, S. Gron, P. Bartoš – Marcel Haščák, Kristek, Kriška – Hričina, Martin Frolík, D. Pašek Slovan: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Jendek, Kántor, Janík – D. Skokan, Hujsa, Demel – Vaic, Lipiansky, Richard Huna – Róbert Huna, Kapuš, M. Bakoš – Jankovský, L. Hudáček, M. Sloboda

V prvej tretine šlágra kola bola aktivita jednoznačne na košických hokejkách. Veľkú príležitosť na skórovanie mal už v 3. min Šeda, ale osamotený spomedzi kruhov netrafil bránku. O minútu neskôr ho napodobnil Jenčík. V 5. min potiahol akciu Gron, cez Bartoša sa puk dostal ku Tomíkovi a ten pohotovým zakončením dostal domáci tím do vedenia. Onedlho mohol pridať druhý gól domácich Kristek, ale proti bol Konrád. V 6. min pálil od modrej hosťujúci Jendek, ale J. Hudáček bol pripravený. Vzápätí sa v nájazde ocitol Haščák, ktorý hľadal medzeru medzi betónmi Konráda, no tá tam nebola. Po sľubnej možnosti Jenčíka, bol v akcii opäť brankár Slovana. Tvrdá rana od Tabačeka trafila len dobre postaveného Konráda a v 17. min ho neprekonal ani Haščák.

Do druhej tretiny vstúpil Košičania druhým gólom. Pri prečíslení dvoch na jedného sa Bartoš rozhodol pre nekompromisné zakončenie a trafil ľavý horný kút súperovej bránky – 2:0. Vzápätí mohlo byť 3:0, to by však Tomík s Gronom museli nájsť recept na Konráda. V polovici stretnutia hral Slovan prvú presilovku, Kapušovu jedovku od modrej Hudáček vyrazil, ale v 32. min po tvrdej rane J. Kováčika sa puk odrazil od mantinelu a do prázdnej košickej svätyne ho zasunul Róbert Huna. Nasledovali ďalšie šance Bartoša a Grona, ale Konrád chytal veľmi dobre.

V tretej tretine belasí zvýšili obrátky. Ideálnu možnosť vyrovnať mal v 47. min Lipiansky, J. Hudáček však zasiahol vynikajúco. V 50. min mal ku gólu blízko Richard Huna, ale opäť bol na mieste košický brankár. Richard Huna ho neprekonal ani v 52. min. V 58. min Hudáček skrotil Lipianskeho. V 60. min sa pri presilovke hostí ocitol v nájazde Jenčík, ale Konráda neprekonal a krátko na to neskóroval ani do prázdnej bránky pri power-play Slovana.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Podaril sa nám výborný vstup do stretnutia. V prvej tretine sme hrali veľmi dobre, ale sme nespokojní s tým, že z trvalého tlaku sme vyťažili len jeden gól. V prvej tretine sme mohli rozhodnúť celé stretnutie. Aj v druhej časti sme mali viac z hry. V závere bol zápas dramatický a nervózny. Vďaka bojovnosti hráčov a dobrému výkonu Hudáčka sme si vybojovali tri body.“ Pavel Hynek (tréner Slovana): „Domáci mali lepší úvod zápasu, paradoxne však dali gól po nevinnej situácii. My sme potom zlepšili pohyb, no mrzí nás druhý inkasovaný gól, ktorý padol po chybe kľúčového obrancu, čo sa nemôže stávať. V tretej tretine sme si vytvorili šance, mohli sme vyrovnať. Minimálne bod sme si zaslúžili, nevyužili sme však svoje príležitosti.“