Nina Táborská Hokej

KHL: Slovan zdolal na domácom ľade Dinamo Minsk 3:2 po nájazdoch

Po 3. tretine bol stav vyrovnaný na 2:2 a hra sa predlžovala. Napokon o víťazstve Slovanu Bratislava rozhodol Tomáš Netík. Ostatné góly Slovana strelili Nedorost a Šťastný.

Ilustračný obrázok k článku KHL: Slovan zdolal na domácom ľade Dinamo Minsk 3:2 po nájazdoch

Slovan Bratislava sa dnes po úspešnom piatkovom výjazde do Záhrebu opäť predstavil na domácom ľade. Po nepriaznivej sérii piatich prehier si „belasí“ pripísali už druhé víťazstvo v rade a s pätnástimi bodmi im v tabuľke Západnej konferencie patrí priebežná 7. priečka.

Premiérové víťazstvo pred bratislavským publikom si od svojho nástupu do funkcie pripísal fínsky kormidelník Slovana Petri Matikainen.

Hokejisti nastúpili do duelu v rámci základnej časti KHL 2014/2015. V Slovnaft aréne privítali bieloruský klub Dinamo Minsk, ktorý vedie bývalý tréner „belasých“ Ľubomír Pokovič.

Po opatrnom začiatku oboch tímov sa 8025 prítomných divákov dočkalo aj gólových šancí. Na domácej strane hýril zvýšenou aktivitou najlepší kanonier tímu Ladislav Nagy, defenzíva Slovana sa zasa mala čo obracať za elitnou prvou formáciou hostí na čele s Jonathanom Cheechoom.

Skóre duelu otvoril v 28. minúte po ukážkovej presilovkovej kombinácii Nedorost, no už o dve minúty neskôr odpovedali hostia rovnakou zbraňou s presnou koncovkou Szczechuru. Slovan poslal do tesného vedenia v 42. minúte svojím prvým gólom v sezóne Andrej Šťastný, no deväť minút pred koncom odpovedal na druhej strane Gavrus.

O osude stretnutia rozhodli napokon až samostatné nájazdy, ten rozhodujúci premenil Netík.

Zostavy:

Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Sigalet, Foster, Baranka, Štajnoch, Starosta, Brejčák – Nagy, Nedorost, Vondrka – Murley, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Hudáček – Netík, Šťastný, Lunter

Dinamo Minsk: Milčakov – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Lisovec, Pavlovič – Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Kulakov, Kitarov, Meleško – Zacharov, Razvadovskij, Ga­vruš

Najbližšie si „belasí“ zmerajú sily s lotyšským klubom Dinamo Riga, ktorý privítajú v Slovnaft aréne v stredu o 19.00 hodine.